טכנולוגיהמבזקים

בריטניה: מאות בתי ספר מוגנו באמצעות מערכת סינון בפיתוח ישראלי

מאות כיתות בתי ספר וגן ברחבי בריטניה מוגנו מפני נגיפי הקורונה באמצעות מערכת סינון מתקדמת שפיתחה חברת אורה אייר, וזאת במסגרת המדיניות הממשלתית הבריטית להמשיך בשגרת החיים והלימודים למרות גל התחלואה הרחב בממלכה.

בין בתי הספר שבהם בוצעו התקנות של המערכות הישראליות: Hurlingham בלונדון, שבה נרשם שיא של מאומתים מאז פרוץ הקורונה. ההתקנות בוצעו בו בכיתות גן ובית ספר מגיל 2-11 ובחדרי המורים והמנהלה. מערכות נוספות הותקנו בבית הספר לבנות דוידזון סמוך לברייטון בבית הספר של Eaton ובמוסדות חינוך נוספים במחוזות יורקשייר, אסקס וקנט.

מערכת טיהור האוויר של אורה אייר, מצליחה להפחית את מספר הנגיפים והחיידקים בחללים סגורים ב-99.97% וזאת באמצעות שימוש בטכנולוגיה של מספר שכבות טיהור כולל פילטר HEPA, סינון חלקיקים גדולים וקטנים שנישאים באויר, עיקור רכיבים חיים וחיטוי. המתקנים יעילים כנגד כל הוריאנטים של הקורונה, כולל אומיקרון ודלתא שמובילים כעת את ההדבקות. המערכת מסלקת גם עובש, טפילים, רעלנים ותרכובות אורגניות מרחפות ומבצעת תחלופה מלאה של האוויר מספר פעמים בשעה.

קראו גם:  בן 17 מירושלים מואשם בדקירה באמצעות מברג

המערכות מותקנות בנפרד מהמיזוג של החדרים כדי להגביר את יעילותן. הצוות החינוכי והמנהלים יכולים לעקוב באמצעות אפליקציה יעודית אחר נתוני האויר ובמקרה שמתגלית חריגה, שעלולה לנבוע מעשן או גורם מזהם אחר, ניתן לנקוט בפעולה מהירה של העברת הילדים למקום אחר עד לאיתור המפגע וטיפול בו.

צילום: Aura Air

אורן אלייסוב, מנהל אירופה באורה אייר, שליווה את ההתקנות בבריטניה, מסר שמיגון גני הילדים וכיתות הלימוד הוצב בעדיפות עליונה על ידי הממשלה הבריטית על מנת להגן על אוכלוסית הילדים. המערכות שלנו מבוססות על בינה מלאכותית שלומדת כל העת את הנתונים, משפרת את עצמה ומספקת תובנות חשובות על ניהול איכות האויר בחללים הסגורים.

חברת Aura Air ביצעה בתקופת הקורונה עשרות אלפי התקנות של מערכות לטיהור אויר בבתי חולים, מוסדות חינוך, אוניברסיטאות, מסעדות, מקומות בילוי, אוטובוסים ורכבות בישראל, ארה"ב, אירופה ובמזרח הרחוק. החברה הוקמה על ידי האחים אביעד ואלדר שניידרמן והיא נסחרת בבורסה בתל אביב (סימן מסחר: AUSA). בין המשקיעים בה יונתן קולבר, אסי טוכמאייר וחברת אשטרום. יו"ר החברה הוא יובל ברונשטיין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי לשעבר.

קראו גם:  אישום: ביצע עבירות מין בנשים שעשה להן בדיקת אולטרסאונד
צילום: Aura Air

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן