מבזקיםפוליטי / מדיני

"מי שייתן יד לגיורים מזויפים, צאצאיו יתבוללו וימחו מספר היוחסין של עם ישראל"

חה"כ ישראל אייכלר עלה היום (רביעי) לדוכן הכנסת ונשא דברים המכוונים לרפורמת הגיור של השר לשירותי דת, מתן כהנא ולחברי ממשלת בנט, אשר לטענת חברי הכנסת החרדים, פועלים להרס היהדות.

ח"כ ישראל אייכלר נשא דברים כואבים במליאת הכנסת: "אני מוחה בכאב גדול על מלחמה שמנהלת ממשלת ליברמן-בנט נגד יהודי צ'רנוביל, אוקראינה, רוסיה, אמריקה וארצות המזרח וכל היהודים הכשרים בעולם על ידי יצירת מערך גיורים מזויפים בארץ ישראל, בנוסף לשואת ההתבוללות המתחוללת בארצות הברית ובאירופה המערבית. בארץ ישראל יש מערך גיור, שאני אישית לא תמיד מאמין ברצון של האדם המתגייר שם לקבל עליו עול תורה ומצוות. שיהיה ברור שלא אנחנו קובעים את ההלכה, אלא הקב"ה נתן לנו בתורה מסיני. ההלכה קובעת שמי שרוצה באמת לקבל עליו עול תורה ומצוות, יכול להיות יהודי כשר. אגב, זאת ההוכחה שהיהדות אינה גזענות. אני אינני יכול להיות בן הגזע הארי או הסלאבי ואפילו לא בן הגזע הערבי. אבל כל אחד מבני הגזעים האלה יכול לקבל עליו עול תורה ומצוות, להתגייר כהלכה ולהיות יהודי כשר".

קראו גם:  'בצלמו' לשר התקשורת הנדל: "פעל לפיטורי שדרני ומגישי התאגיד תומכי הטרור"

ח"כ אייכלר אמר: "לזייף את ההלכה, זה דבר חמור ביותר. זה גורם לכך שאנשים תמימים יחשבו על פלוני שהוא יהודי, והצאצאים יהיו גויים גמורים. הגדילה לעשות הממשלה שפיטרה את ראש מערך הגיור נציגו של הרב הראשי נשיא בית הדין העליון הגאון רבי דוד לאו שליט"א, ומנסים לסתום את פיו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א. נציגי 'ישראל ביתנו' אף מאיימים בפיטורי הרבנים הראשיים. תארו לעצמכם ששר בממשלה יפטר יועץ משפטי או חשב של משרד ממשלתי. הרי אין דבר כזה, שהרי המינוי הוא על דעת היועץ המשפטי לממשלה. כך גם במקרה דנן, אי אפשר לפטר את המינוי של נציג הרב הראשי. אני בטוח שמי שייתן יד לסילוק נציגו של הרב הראשי ויהפוך את הגיור לזיוף, "יזכה" שצאצאיו יתבוללו חס וחלילה וימחו מספר היוחסין של עם ישראל. זה החטא וזה עונשו. על אלה אני בוכיה. אני מבקש מכם, דווקא אנשים שאינם חרדים וסומכים על הרבנות הראשית, תדאגו שהגיור אכן יהיה כשר, למען הדורות הבאים שלכם. כל גיור מזויף הוא פגיעה באלפי ילדים שייוולדו לזוגות שאינם יהודים. על כך נאמר 'מעוות לא יוכל לתקון וחסרון לא יוכל להמנות'".

קראו גם:  ועדת הכספים אישרה שינויים בתקציב לשנת 2022 בהיקף של כ-3.94 מיליארד שקל
צילום: אתר הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן