חדשות הארץמבזקים

19 שנות מאסר נגזרו על מחבל שביצע פיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה

בית המשפט הצבאי לנוער, גזר היום (רביעי) 19 שנות מאסר, על המחבל הקטין שביצע פיגוע דקירה סמוך למערת המכפלה לפני כשנתיים. המחבל דקר את מ', צעיר יהודי, ואז תקף את ק' – צעירה שהייתה עם מ' וכן ואדם נוסף שהיו במקום. הוא הורשע בניסיון לרצח ובחבלה בכוונה מחמירה של שני בני אדם.

מ' וק', שנישאו חודשים ספורים לאחר הפיגוע, מסרו בתגובה: "אנו מודים לארגון חוננו ולעו"ד חיים בלייכר, שליווה אותנו מהרגע הראשון בכל התהליך הזה. אנו חושבים ששנות המאסר לא מספיקות ושהענישה חייבת להיות קשה יותר כלפי פיגועים מכל סוג שהם. העובדה שעדיין יש פיגועים מעידה על איכות העונש. אנו שמחים שביחס לענישה הקיימת היום המחבל קיבל מספר שנים גבוה בכלא, ומודים על כך לכל המעורבים במלאכה. מתפללים לשינוי אמיתי, שיהודים יוכלו להסתובב חופשי ללא פחד בכל מקום בארץ ישראל".

קראו גם:  הקצין שנושא את "המזוודה הגרעינית" של הנשיא פוטין נמצא ירוי בראשו

עו"ד חיים בלייכר, מארגון 'חוננו', המייצג את נפגעי העבירה מסר: "ביחס לפסקי דין שניתנו עד היום למחבלים קטנים ניתן לראות מגמת שיפור במקרה הזה. אנחנו עדיין חושבים שזה נמוך, כי מחבל שבא להרוג יהודים אסור שהוא ישתחרר כשעוד כוחו במותניו. צריך לדאוג שהוא יורחק מהחברה לצמיתות או קרוב לזה. אנחנו נמשיך עם נפגעי העבירה לפעול להחמרת הענישה יותר ויותר כלפי מחבלים, היות וזו אחת הדרכים להילחם בטרור ולמנוע אותו, בנוסף לעוד דרכים ועוד פעולות שצריך לנקוט כנגד המחבלים והסביבה שלהם".

בדיון שנערך היום בפני אב בית הדין, סא"ל ראני עאמר ובפני השופטים רס"ן אבי וסטרמן ורס"ן שי פרבר, נגזרו על המחבל 19 שנות מאסר בפועל, וכן עונש מאסר על תנאי, קנס ופיצוי כספי למתלוננים. התקיפה אירעה לפני כשנתיים, סמוך למערת המכפלה בחברון. המחבל הקטין נשא עימו סכין בעלת להב של 8.5 ס"מ, וכשהבחין במ' ובק' צועדים יחדיו, דקר את מ' בגבו. הסכין חדרה לגופו של מ' לעומק של 6.5 ס"מ, ונשברה. עובר אורח שהיה במקום הבחין במתרחש והחל לקרוא 'רוצח, רוצח', אולם המחבל המשיך לבצע תנועות דקירה כלפי מ' בעזרת קת הסכין, וכן הכה אותו בידיו. לאחר מכן עזב המחבל את מ' ורדף אחרי ק', הכה אותה, דחף אותה ומשך בשיערה. עובר האורח ניסה לחצוץ בין הצעירה למחבל, והחל להיאבק בו.

קראו גם:  אירוע אלימות בעכו: בן 30 נפצע קשה

המחבל תקף גם את עובר האורח וגרם לו לחבלות בגב, בחזה, בראשו ובפניו, עד שכוחות הביטחון שהגיעו למקום השתלטו על המחבל. מ' הפצוע פונה לבית החולים שם עבר ניתוח להוצאת להב הסכין שהיה תקוע בגבו.

בדיון הטיעונים לעונש נגד המחבל שהתקיים לפני כחודשיים שטחו נפגעי העבירה בפני השופטים את הסבל הפיזי והנפשי שנגרם להם כתוצאה מהפיגוע. מ' וק', שהתחתנו חודשים ספורים לאחר הפיגוע, העידו על הקשיים המשותפים איתם הם נאלצים להתמודד מידי יום ביומו, הנובעים מההשלכות שהותיר עליהם הפיגוע. עובר האורח, נפגע העבירה הנוסף, איבד את אביו ואחיו בפיגוע ירי לפני כ-28 שנים, מה שמחמיר את משמעות הפגיעה עבורו.

אילוסטרציה. צילום: pixabay

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן