מבזקיםפוליטי / מדיני

הצעת חוק למתן חסינות אוטומטית לראש הממשלה והשרים תעלה בוועדת שרים לחקיקה

בהצעת חוק שיזם יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר, אשר תעלה היום (שני) לדיון בוועדת שרים לחקיקה, מוצע כי ראש הממשלה והשרים, ייהנו מחסינות אוטומטית שתוסר, רק במקרה שבו הכנסת תצביע באופן אקטיבי בעד הסרת חסינותם. סעיף נוסף, שהוא הדרמטי מכולם, מאפשר למעשה את עצירת משפטו המתנהל של רה"מ נתניהו. בטיוטת הצעת החוק שניסח בן גביר נכתב: "דין פלילי שהתנהל נגד חבר הממשלה טרם כניסתו של חוק זה לתוקף יעוכב תוך 30 ימים, ויחודש רק במידה שניטלה מחבר הממשלה החסינות לגבי האשמה הנדונה".

בדברי ההסבר להצעת החוק מסביר חה"כ בן גביר כי מטרתה של הצעת החוק, היא לאפשר את עבודתם הסדירה של ראש הממשלה, ראש הממשלה החלופי ויתר השרים, מבלי שיחששו מהגשת כתב אישום נגדם. בשנים האחרונות הוגשו כתבי אישום בסוגיות תקדימיות נגד חברי הממשלה, בניסיון להשפיע על החלטת הבוחר, ולהדיח חברי ממשלה מכהנים באמצעות כתבי אישום, על ידי פקידים ויועצים משפטיים שמכניסים לתפקידם אג'נדה והשקפת עולם. על הצעת החוק חתמו חברי הכנסת מכלוף מיקי זוהר, יצחק פינדרוס, משה אבוטבול, אתי חוה עטייה, מיכאל מלכיאלי, יעקב מרגי ומאי גולן.

קראו גם:  מזג האוויר: תחזית מעודכנת לתאריך 2022-06-26 04:10:00

חה"כ בן גביר מסר: "כשרואים את הפארסה שמתרחשת במשפט נתניהו ואת העדות של ניר חפץ מבינים שתפרו תיק. הצעת החוק שיזמתי, תמנע העמדה לדין של ראש ממשלה ושרים מכהנים. הגיע הזמן שנבחרי ציבור לא יחששו מפקידים שיאיימו עליהם, ושפקיד – אפילו אם הוא היועץ המשפטי לממשלה – לא יוכל להדיח ראש ממשלה מכהן".

צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת
צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ/דני שם טוב

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן