מבזקיםפוליטי / מדיני

"רק חסר מחנות ריכוז": ח"כ יברקן סולק מדיון ועדת החוקה לאחר שהתבטא בחריפות על התו הירוק

יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב הרחיק לפני זמן קצר (ראשון) את ח"כ גדי יברקן מדיון ועדת החוקה על תקנות התו הירוק לאחר שאמר "אתם עושים כמו אוסטריה… רק חסר מחנות ריכוז".

היו"ר ח"כ קריב: "השימוש שלך בצמד המילים הזה הוא דבר בזוי ונאלח…. לדבר בשפה הזו, על משרתי ציבור, שעסוקים יום ולילה להגן על בריאות הציבור, גם אם דעתך שונה מדעתם… בושה וכלימה".

היו"ר ח"כ קריב ביקש מח"כ יברקן, לסיים את דבריו לאחר שהמשיך לדבר שוב ושוב במהלך דברי פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא: "דבר אחר הוא להביע עמדה, ודבר שני הוא לשבש דיון של ועדה. קראתי לך קריאה ראשונה ואני ממשיך הלאה".

קראו גם:  גבר בן 41 נפצע בינוני באירוע אלימות ברהט

ח"כ יברקן אמר: "אתה לא יכול לסיים לי את זכות הדיבור. אני אפסיק כשאני ארצה, אתה לא תגיד לי לשתוק. אתם עושים כמו אוסטריה… רק חסר מחנות ריכוז…"

היו"ר ח"כ קריב הגיב: "קריאה לסדר פעם שלישית ותצא מהאולם. אמרת את המילים מחנות ריכוז, תצא מהחדר. סיימת את ההשתתפות שלך בדיון. השימוש שלך בצמד המילים הזה הוא דבר בזוי ונאלח. תצא מחדר הוועדה מיד. מילים בזויות, רגע של שפל. בחדר הזה לא ישתמשו במילים האלה בהקשר לפעילות ממשלת ישראל. יש גבולות גם לחברי כנסת. בושה להשתמש בצמד המילים הזה בהקשר של מדיניות של ממשלה שעסוקה בלהגן על הציבור. אפשר לחלוק על מדיניות הממשלה, אפשר להתווכח, אפשר לא להסכים ואפשר להפיל פה בהצבעה דברים. לדבר בשפה הזו, על משרתי ציבור, שעסוקים יום ולילה להגן על בריאות הציבור, גם אם דעתך שונה מדעתם… בושה וכלימה".

צילום: דוברות הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן