מבזקיםמשפטי/פלילי

המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בכפ"ס הורשע בניסיון לרצח

בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום (ראשון) על פי הודאתו בכתב אישום מתוקן את מחמד רישה (21) מטול כרם בניסיון רצח בנסיבות של מעשה טרור, זאת בעקבות פיגוע הדקירה שביצע ביום הזיכרון בשנה שעברה בקניון G בכפר סבא.

לבית המשפט הוצג הסדר טיעון עם הנאשם, במסגרתו הודה והורשע בכתב אישום מתוקן, בניסיון רצח בנסיבות מחמירות של מעשה טרור, וכן בעבירה של כניסה לישראל שלא כחוק.

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עו"ד נתנאל בוג'ו מפרקליטות מחוז מרכז, הנאשם הינו תושב טול כרם אשר במועד הרלבנטי לא החזיק בהיתר כניסה כדין לישראל. הנאשם החליט כי ברצונו להיות "שהיד" באמצעות ביצוע פיגוע דקירה בליבה של מדינת ישראל. לשם כך הצטייד הנאשם בסכין, יצא את ביתו שבטול כרם ונכנס לשטח מדינת ישראל. ביום ה- 28.4.20, מועד בו חל יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, הגיע לתחנת אוטובוס הסמוכה לקניון G בכפר סבא. הנאשם ניהל שיחה קצרה עם אישה אשר עמדה אותה העת בתחנה ולאחר שווידא כי היא ישראלית ויהודייה הסתער עליה ודקר אותה פעמים רבות. הנאשם המשיך ודקר את האישה גם לאחר שנשברה ידית האחיזה של הסכין וכשהוא אוחז בחוזקה אך ורק בלהב הסכין שנותר בידו. בשארית כוחותיה, נמלטה הנפגעת מהנאשם, תוך שהוא רודף אחריה. הנאשם לא חדל ממעשיו, אלא לאחר שאזרח שהזדמן למקום שלף את נשקו וירה לעברו.

קראו גם:  בת 20 נפצעה בינוני לאחר שנפלה מאופנוע ים סמוך לחוף ט"ו באשדוד

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו', אשר מסייע ומייצג את לבל כנפגעת עבירה, מסר: "היום הורשע מחבל טרוריסט אכזר שביצע פיגוע אכזרי בגב' בתיה לבל בעיצמו של יום הזיכרון אך בשל יהדותה. היה חשוב לנו לזרז את הרשעת המחבל שכן מדובר במקרה המעיד על החיתיות של פראי האדם הטרוריסטים. דווקא בתקופה של טרור גואה אנו נדרוש לתת למחבל את העונש המקסימאלי אשר יהווה קריאת כיוון להחמרת ענישה בביתי המשפט ובחקיקה כנגד הטרור האיסלמי."

מתנועת 'אם תרצו', אשר ליוותה את בתיה לבל במאבק להרשעת המחבל, נמסר: "מברכים על עשיית הצדק בבית המשפט, אך הדרך עוד ארוכה. אנו דורשים את הענישה המחמירה ביותר. המחבל צריך להירקב בכלא עד יומו האחרון".

קראו גם:  דרמה בכביש 6: רכב ובתוכו פעוט נגנב ואותר סמוך לטול כרם
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן