חדשות הארץמבזקים

נשיא המדינה למשפחת הנרצח בפיגוע: "הבקשה שלכם שלא יהרסו את חומש יש בה הגיון"

נשיא המדינה, יצחק (בוז'י) הרצוג, הגיע היום (שלישי), יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לנחם את משפחתו של הנרצח בפיגוע הירי ביום חמישי האחרון – יהודה דימנטמן ז"ל. המשפחה הציגה בפני הנשיא את דרישתם שלא להרוס את ישיבת חומש, ולהסדיר אותה כתשובה לרצח.

אביגדור דימנטמן, אחיו של הנרצח אמר לנשיא: "אם יהרסו את ישיבת חומש מייד לאחר שנרצח בפיגוע ירי תלמיד ישיבה משם, זו תהיה קודם כל פגיעה ברוח הלאומית. מה שיש לעם ישראל קודם כל זה הרוח. אל תשברו את הרוח".

אביו של יהודה אמר לנשיא: "אנחנו חינכנו את הילדים לפעול למען ארץ ישראל. יש לנו בכל החזיתות כמעט כל האחיות של יהודה אחיות בבתי חולים והאחים אנשי חינוך ובמקצועות חופשיים. והחזית של יהודה הייתה חומש. יהודה השאיר אחריו צוואה כתובה בדם. לשמור על ישיבת חומש. אם תהיה פגיעה בישיבת חומש זו תהיה פגיעה אישית בנו. אני מבקש ממך להעביר את המסר הזה".

קראו גם:  אישום: עו"ד הלל בבייב עקץ במיליונים לקוחות, ביניהם ניצולי שואה ונכים

נשיא המדינה, יצחק הרצוג אמר לבני המשפחה: "אתם משפחה נפלאה, כל עם ישראל אתכם. מדברים עליכם. הדברים שאתם אומרים יש בהם הגיון ואני אעביר את המסר הזה ליועץ לביטחון לאומי של ארהב גייק סאליבן, איתו אני אפגש השבוע".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן אמר לנשיא: "תשמע את הזעקה של המשפחה הזו, שאפשר רק להשתאות מכוחות הנפש שלה. תעביר את המסר שלהם לכל הגורמים. אל תתנו שיהרסו את ישיבת חומש."

הנשיא הרצוג השתתף במופע לציון 90 שנה להולדתו של המוזיקאי בני אמדורסקי ז"ל
צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן