חדשות הארץמבזקים

משרד החינוך: 3,671 תלמידים אומתו לנגיף הקורונה עד כה

ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת אישרה היום (שלישי) את הארכת תוקף תקנות הקורונה במוסדות חינוך עד ה-9 בינואר 2022. נציגי משרד החינוך ומשרד הבריאות סיפקו בישיבה נתונים לגבי תחלואת קורונה במערכת החינוך.

ד"ר אפרת אפללו, מנהלת המחלקה לחינוך וקידום בריאות במשרד הבריאות הציגה את הנתונים לגבי ילדים ובני נוער מאומתים: "בגילאי 0-18 אובחנו אתמול 683 מאומתים שמהווים עלייה משמעותית משבוע שעבר. בשכבת הגיל 0-18 שיעור המאומתים עומד על 1.9%. 4000 חולים פעילים בגילאי 0-18. מספר הרשויות אדומות וכתומות הולך ועולה. נכון ליום רביעי שעבר (היום בו משוקלל רמזור החינוך) יש שלוש רשויות אדומות: מעלות תרשיחא, ביתר עלית וטבריה, ושתי רשויות כתומות – מעיליא ואופקים. אם רמזור החינוך היה משוקלל היום אז היו חמש רשויות חינוך אדומות: שדות ים, סלאמה, צבעון, ברכה ורומנה, ו-17 רשויות כתומות".

קראו גם:  בן 17 נפצע באירוע אלימות והובהל במצב אנוש לבית החולים סורוקה

עוד אמרה כי יש עלייה בחיסוניות של התלמידים, בבתי הספר וברשויות: "155,000 מחוסנים מגיל 5 עד 11 (חלקם כבר במנה שניה). בגילאי12-15: קרוב ל-60% מוגנות; ובגילאי 16-18 יש מוגנות של 60%. אנחנו כמובן מוכנים לחסן את כל מי שמעוניין משום שהעדויות הן של הידבקות מאוד גבוהה", אמרה ד"ר אפללו.

אריה מור, סמנכ"ל ומנהל אגף בכיר חירום, ביטחון ובטיחות במשרד הבריאות: "נכון להיום יש 3671 תלמידים מאומתים במערכת החינוך ו- 295 צוותי חינוך. 25,568 מבודדים מתוכם 3700 מבודדים בכיתה ירוקה (פעילים). אחוז המתחסנים: א'-ו' – 25% פטורי בידוד; ז-יב' – 66% פטורי בידוד; צוותי חינוך – 84% פטורי בידוד. בכל חשד לאומיקרון לא תפתח כיתה ירוקה, ומעל שלושה מאומתים לקורונה לא תפתח הכיתה הירוקה".

קראו גם:  הליכוד קיבל את הצעת הפשרה, גנץ: "אני מברך על כך שמצאנו את הדרך''

לבקשת ועדת החינוך הציג משרד החינוך את עמדתו בנוגע ליציאת תלמידים לפעילויות מחוץ למוסדות החינוך. לדברי עו"ד לירן שפיגל, ממונה יעוץ משפטי במשרד החינוך, עמדת משרד החינוך היא שימצאו פעילויות חינוכיות חוץ בית ספריות שמתאימות לכל התלמידים. "ננחה את בתי הספר שבבחירת פעילות חוץ בית ספרית ימצאו פעילות שתתאים לכל התלמידים". עמדת משרד החינוך הוצגה בעקבות פניה לוועדת החינוך על פיה מספר בתי ספר מנחים תלמידים לא מחוסנים ללא תו ירוק להישאר בבית בזמן שהכיתה מקיימת פעילות חוץ בית ספרית, כגון צפייה הצגות וסיור במוזיאונים, המצריכה הצגת תו ירוק.

עוד ביקשה יו"ר הוועדה ח"כ השכל מהמועצה להשכלה גבוהה להביא לידיעת ועדת החינוך חוות דעת משפטית לעניין הטלת קנסות על סטודנטים שלא עוטים מסכות בתוך מוסדות אקדמאים. "האכיפה בנושא הזה היא לא פשוטה וצריכה להיות אחידה בכל המוסדות האקדמאים. בחוק זכויות הסטודנט יש חובה לקיים הליך לפני שמטילים עונש על סטודנט; ברירת קנס למי שלא עוטה מסיכה היא לאו דווקא עונש תקין", הסבירה עו"ד תמי סלע היועמ"שית של ועדת החינוך.

קראו גם:  חלוקת פרס שר המשפטים: "שקיפות של הפעילות השלטונית - תנאי יסודי לאמון האזרחים"
צילום: סופיה ישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן