מבזקיםפוליטי / מדיני

אושר בקריאה שנייה ושלישית: הקשחת מנגנון השחרור המנהלי לאסירים

מליאת הכנסת אישרה היום (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק לתיקון פקודת בתי הסוהר.13 חברי כנסת תמכו מול 3 מתנגדים.

הצעת החוק כוללת מספר שינויים בנוגע למנגנון השחרור המנהלי. ראשית, להקשיח את התנאים שבשלם יוכל אסיר להשתחרר בשחרור מנהלי אוטומטי ללא בחינת ועדת השחרורים, ולקבוע כי אסירים שנגזר עליהם עונש של שלוש שנות מאסר ומעלה, ישתחררו בשחרור מנהלי רק אם קיבלו גם שחרור על תנאי, לאחר שוועדת השחרורים בחנה את עניינם באופן פרטני, וזאת לעומת רף של ארבע שנות מאסר כיום.

שנית, מוצע להאריך את הוראת השעה הקובעת תקופות שחרור מנהלי מורחבות בשבעה חודשים, בשני שינויים: א. אסירים שהורשעו בעבירות מין, אלימות במשפחה ואלימות חמורה, שנגזרו עליהם פחות משלוש שנות מאסר, יהיו זכאים לשחרור המנהלי המורחב רק אם ועדת השחרורים בחנה את עניינם באופן פרטני ומצאה שהם מתאימים לשחרור מוקדם. ב. יצומצמו תקופות השחרור המנהלי המורחב לגבי אסירים שנגזרו עליהם בין 18 ל-36 חודשי מאסר.

קראו גם:  לירון ברמי משדרות נדרסה למוות בפתח תקווה, "נלקחה מאיתנו ע"י נהג רוצח!"

בדברי ההסבר נכתב: " השחרור המנהלי המוגבר הוא מודל המייצר קיצור מאסר משמעותי, גורף ואוטומטי, בלא קביעת קריטריונים (למעט כאלה הקשורים במשך תקופת המאסר) ואינו מתחשב במידת המסוכנות של האסירים או במאפיינים אחרים שלהם, פרט להתייחסות הנפרדת הקיימת כיום בתיקון מס' 54 לאסירים שהורשעו בעבירות ביטחון. לפיכך מוצע לקבוע בהסדר החדש כמה שינויים שמטרתם לצמצם במידה מסוימת את הסדר השחרור המנהלי המוגבר כך שלא ייכללו בהסדר זה אסירים בעלי רמת מסוכנות גבוהה, כגון אסירים שהורשעו בעבירות מין, עבירות אלימות במשפחה ועבירות אלימות חמורה, ועל ידי כך להקטין את הסיכון הנשקף לציבור משחרור אסירים אלה."

צילום: דוברות שב"ס

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן