כלכלהמבזקים

יו”ר ההסתדרות לשר האוצר: “יש לפעול מיידית למציאת פתרונות לעובדי ענף התעופה”

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד פנה היום (שני) לשר האוצר אביגדור ליברמן בדרישה שיתערב מיידית במשבר החמור הפוקד את ענף התעופה לאור ההגבלות החדשות שהטילה המדינה בעקבות התפשטות הקורונה.

“בימים האחרונים אנו עדים להטלת עוד ועוד מגבלות על ענף התעופה, שמשמעותן בפועל, סגירת השמיים”, כתב בר-דוד במכתבו לשר. “כפועל יוצא מכך, נדרשות חברות התעופה לבטל טיסות ולהודיע לעובדיהן כי אין להן עבודה לספק, וזאת ללא שבעתיד הנראה לעין יוכלו לשוב לעבודה ולהפעיל טיסות”.

יו”ר ההסתדרות הבהיר במכתבו כי הגם שההגבלות מגיעות מתוך צורך בריאות, אל להזניח את הפן הכלכלי שמביא איתו המצב. “יש לפעול במקביל ולמצוא פתרונות הולמים התומכים בענף התעופה הקורס לנגד עיננו, וזאת, לאחר כמעט שנתיים קשות ביותר בהן החברות בקושי שרדו את גלי הקורונה הקודמים. לא ניתן להפקיר את ענף התעופה ולגרום לחוסר ודאות ולכאוס”.

קראו גם:  לפיד: ביום שני נביא למליאת הכנסת את חוק ״ממדים ללימודים״...

בר-דוד ציין כי לנוכח סגירת השמיים, היה צפוי שמשרד האוצר יפעל למען חברות התעופה ועובדיהן, אך לא כך המצב בפועל. “הנך נדרש לנקוט בפעולות מיידיות שיתנו לחברות התעופה ולעובדיהן ‘אויר לנשימה’. הנני זמין לכל דיון בנושא על מנת למצוא פתרונות מתאימים לבעיה האקוטית שנוצרה”, סיכם בר-דוד.

צילום: דוברות אל על

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן