מבזקיםצרכנות

בעקבות החשש מגל תחלואה נוסף: עלייה בפניה לחברות הפקטורינג

בעקבות החשש מגל נוסף של קורונה שיגרור אחריו אירועים כלכליים משמעותיים מדווחים בחברת איסתרא פרפקט על עליה של כ-30% בפניות בימים האחרונים. בחברה מסרו כי בעלי עסקים רבים פונים בימים האחרונים בבקשה לבחון הקדמת תשלומים וזאת מפני חשש שהקורונה תביא איתה סגרים או עיכובים בתשלומים.

לדברי יונתן קמון, מנכ"ל החברה: "בגלי הקורונה הקודמים ראינו שגופים רבים מעכבים את התשלומים והשוטף פלוס 30 הופך לשוטף פלוס 90 או אפילו למשך זמן ארוך יותר. בעוד בעל העסק נדרש להמשיך ולשלם שכ"ד, הוצאות שוטפות והתחייבויות שונות, והתקבולים משירותים שניתנו מבוששים מלהגיע ולכן עסקים רבים נערכים לגל הקורונה והם רוצים יתרות בחשבונות העו"ש על מנת להקטין את הסיכון מפני תשלומים מעוכבים או חלילה, פשיטת רגל של לקוחות משום שזה עלול לגרור אף אותם לקשיים תזרימיים."

קראו גם:  משרד הבריאות: שמחים ונרגשים מאוד להודיע על אישור התכנית להקמת בי...

"אחד מהפתרונות לנושא זה הוא פקטורינג- מימון חשבוניות, זאת משום שהעסקה נעשית על דרך המכר, הכוונה היא שהעסק לא לוקח אשראי אלא מוכר ומנזיל את החשבונית הפתוחה ללא זכות חזרה לגורם מממן. גם אם הלקוח מתעכב בתשלום או חלילה, מגיע לחדלות פירעון, הבעיה היא של הגוף המממן והעסק אינו נפגע מכך." הוסיף קמון.

באיסתרא פריפקט מוסרים כי, "התופעה מוכרת וכי ידוע שבגל הקורונה הקודם חברות ניסו לפתוח קווי אשראי בבנקים ולהרחיב מסגרות אך לא תמיד מהלך זה צלח משלל סיבות ולכן בעלי עסקים רבים למדו כי רצוי להקדים תשלומים של לקוחות בעזרת מימון פקטורינג. לסיכום- במציאות של אי וודאות וחוסר שליטה, רצוי שעסקים יפעלו להחזרת השליטה והוודאות לידיהם, אחת מהדרכים היא מימון חשבוניות משום שבעל העסק גם משפר את התזרים וגם מקבל שקט נפשי."

קראו גם:  שישה מבוקשים נעצרו הלילה ברחבי יו"ש, מאות פלסטינים יידו אבנים סמוך לקבר יוסף
צילום: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

התכנים המתפרסמים במדור זה כוללים תוכן ומידע שיווקי/מסחרי, ומערכת חדשות מבזק לייב אינה נושאת באחריות למהימנותם. אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד אתר חדשות מבזק לייב, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריותך בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני.

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן