מבזקיםמשפטי/פלילי

על רקע סכסוך משפחתי: בן 40 יואשם בהנחת מטען חבלה בחצר בית בירושלים

משטרת ישראל השלימה חקירת אירוע בו הונח מטען חבלה בחצר בית בסמוך לירושלים. לפני כחודש בשעות הערב, התקבל דיווח במשטרה על אודות חפץ חשוד בחצר בית בישוב סמוך לירושלים. למקום הוזעקו כוחות משטרה רבים, ביניהם חבלני מחוז ירושלים של המשטרה שפעלו בזירה במקצועיות להסרת הסיכון הטמון במטען חבלה שנמצא במקום. המשטרה פתחה בחקירה שנוהלה על ידי היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

כבר מראשית החקירה, התעורר חשד כי המטען הונח במקום על רקע סכסוך בין דרי הבית לבין בן משפחתם. חוקרי המשטרה החלו בביצוע פעולות חקירה במטרה לאתר את החשוד במעשה. בשישי בדצמבר החשוד אותר ונעצר לחקירה בימ"ר ירושלים. במסגרת חקירתו עלה כי בין החשוד בשנות ה- 40 לחייו ובני משפחתו, קיים סכסוך במהלכו נהג לאיים, לתקוף ולסחוט את בני המשפחה לאחר שלטענתו הם חייבים לו כסף.

במסגרת החקירה נאספו עדויות וגובשה תשתית ראייתית כנגד החשוד במעשה. מעצרו של החשוד הוארך בבית המשפט מעת לעת, ועם סיום החקירה במשטרה, בימים האחרונים הוגשה נגדו הצהרת תובע והיום (ראשון) צפוייה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בבית המשפט.

מהמשטרה נמסר: "במשטרה רואים בחומרה רבה את המעשה שיכל להוביל לפגיעה בחיי אדם כתוצאה מפיצוץ המטען בבית המגורים. בחקירת המקרה הושקעו מיטב האמצעים והמאמצים הנדרשים על מנת למצות את הדין עם החשוד במעשה ואנו נמשיך לפעול למאבק נחוש ובלתי מתפשר בפשיעה החמורה בכדי לשמור על שלום הציבור ובטחונו."

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button