מבזקיםפוליטי / מדיני

מפלגות מק"י וחד"ש תוקפות: "רע"ם מלבינה את טרור המתנחלים"

המפלגה הקומוניסטית הישראלית (מק"י) והחזית הדמוקרטית לשלום ולשוויון (חד"ש) קוראות לרע"ם לצאת מן הממשלה: "אמירותיו של יו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס מלבינות את הטרור של מליציות המתנחלים בשטחים הכבושים. מפעל ההתנחלויות הוא פשע מלחמה לכשעצמו, והוא הצידוק להמשך הכיבוש. בשנים האחרונות ישנה עליה תלולה בפשעי המתנחלים כלפי הפלסטיני בגדה – מנתוני מערכת הביטחון מתברר כי ב-2019 תועדו 363 מעשי פשיעה לאומנית של יהודים נגד פלסטינים בגדה, כאשר ב-2020 זינק המספר ל-507. במחצית הראשונה של 2021 בלבד תועדו 416 מעשי פשיעה לאומנית של יהודים נגד פלסטינים בגדה — יותר ממספר מעשי הפשיעה הלאומנית בשנת 2019 כולה."

עוד טענו: "אמירותיו של ח"כ עבאס באות בהמשך למדיניות של רע"ם להכשרה של מפעל ההתנחלויות והשלמה עם הכיבוש ועוולותיו היומיומיות כלפי העם הפלסטיני. בהמשך להצבעה בעד תקציב הביטחון והזרמת תקציבי עתק להתנחלויות ובמשך להצבעה בשבוע שעבר על חוקים מסוכנים ואנטי דמוקרטיים שמאפשרים למשטרה להיכנס לבתי אזרחים ללא צו משפטי. ובמקביל, מתגלה יום אחרי יום עליבותם של "ההישגים ההיסטוריים" של רע"ם בתחום האזרחי – שרת הפנים הודיעה לפני מספר ימים שחוק החשמל לא יחול על הנגב ולא יפתור את בעייתם של עשרות אלפי בתי אב שאינם מחוברים לחשמל. עוד מתברר שההחלטה הממשלתית 550 באה בהמשך להחלטה הקודמת 922 ואין בה הישגים משמעותיים לציבור האזרחים הערבים."}

לסיום נמסר: "אמירותיו של ח"כ עבאס אינן תקלה או פליטת פה, אלא ביטוי להתנערות של רע"ם מכל מחויבות לסיום כיבוש ולהשלמתה עם מדיניות ההתנחלויות והסיפוח וסיכול הקמת מדינה פלסטינית על גבולות 4 יוני 1967 לפי החלטות האו"ם. משחקי התפקידים וההבהרות של מנהיגי רע"ם והפלג הדרומי של התנועה האסלאמית לא יצליחו לרמות את הציבור ולחפות על מדיניות הממשלה. אנו קוראים לרע"ם לצאת מייד מהממשלה הגרועה הזאת שממשיכה לפגוע בעם הפלסטיני, בציבור הערבי בישראל ובכל תושבי ואזרחי המדינה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: דוברות הכנסת

Back to top button