חדשות הארץמבזקים

יש אלוף: תמיר נבאתי זכה באליפות ישראל לשחמט

תשעה ימים לאחר אירוע הפתיחה ולאחר שמונה ימי משחק הוכרז היום (חמישי) אלוף ישראל בשחמט: תמיר נבאתי בן 30 תושב נס ציונה.

האליפות התקיימה לראשונה בתולדותיה בצפת עם מספר שיא של 104 שחקני ושחקניות שחמט והפנינג נרחב בכל מוסדות החינוך ברחבי העיר שם למדו את המשחק, הקימו נבחרות ולקחו חלק בארוע החגיגי ״אליפות ישראל הינה הצלחה כבירה עם מספר שיא של משתתפים, משחקים בבתי הספר ודור צעיר שמתחנך על שחמט זה הישג כביר״ אמר מנכ״ל האיגוד גיל בורוכובסקי.

תמיר נבאתי בן 30 זכה בפעם השלישית באליפות ישראל הפתוחה, הוא פתח את התחרות כמדורג מספר 1. נבאתי, תושב נס ציונה, שחקן במועדון השחמט של באר שבע ושחקן לוח ראשון של נבחרת ישראל הוא יליד ישראל, שחקן מקצוען המתפרנס מהשחמט. האליפות הינה בשיתוף פעולה של האיגוד הישראלי לשחמט, מפעל הפיס ועיריית צפת בתמיכת מחלקת הספורט המקומית.

יו״ר איגוד השחמט צביקה ברקאי אמר: ״הופתענו מההד האדיר שהאליפות יצרה, מהעניין הגדול סביב האליפות בצפת ובגליל ומכמות שיא של משתתפים שהגיעו לקחת חלק בארוע החשוב. אני מודה לעיר צפת ולראש העיר על שיתוף הפעולה ושמח שצפת מצטרפת לחגיגת השחמט העולמית. תמיר נבאתי הוא עילוי, תוצרת כחול לבן ואני מברך אותו על הזכייה״.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אמר: ״זו הייתה חגיגת שחמט בעיר צפת, אני מודה למפעל הפיס ואיגוד השחמט על קיום הארוע החשוב והמשמעותי בצפת, עירנו תמשיך לשחק שחמט עם מועדון מקומי ולימוד שחמט בבתי הספר בעיר ככלי לחינוך בלתי פורמאלי, פיתוח חשיבה אסטרטגית וכו כחלק מחינוך למצויינות״.

עירית בן מנחם ממפעל הפיס ציינה: ״השחמט נושא חשוב במפעל הפיס, תודה למארחים על ההשקעה והעשייה- התוצאות מצדיקות את זה, נמשיך לתמוך ולפתח את תחום השחמט״. מחזיקת תיק הספורט ויקי אלקבץ הוסיפה: ״צפת עיר של ספורט וגם השחמט מקבל ביטוי ראוי בצפת, אני מצפה שיהיו למעלה ממאה ילדים בצפת שישתתפו בשחמט״.

יש אלוף: תמיר נבאתי זכה באליפות ישראל לשחמט
צילום: SE יח״צ
Back to top button