מבזקיםמשפטי/פלילי

פצוע פיגוע הירי בלוד דורש: "העמידו את המחבלים לדין באשמת ניסיון לרצח"

פצוע הפיגוע באירוע הירי בלוד פנה לפרקליטת מחוז מרכז עו"ד רחל ארבישר-אבלס בבקשה לתקן את כתב האישום כנגד היורים בפיגוע בו נפצע, ולהאשימם בגין ניסיון לרצח. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את הפצוע, אמר: "עלול לשדר למחבלים פוטנציאליים כי התנהגותם מתקבלת בסלחנות".

בדרישה, אותה שלח עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו', נכתב כי לא ייתכן שאירוע כזה לא נכלל תחת ניסיון לרצח "בתאריך 2.12.21 הוגשו כתבי אישום כנגד שני החשודים במעשה, עיד חסונה ואמסלם חסונה. לתדהמת מרשי, לא הואשמו השניים בניסיון לרצח. מעדות הנוכחים באירוע, מהנראה בבירור בסרטון התיעוד, וכן במפורש בהודאות הנאשמים המפורטות בכתב האישום ברי כי הנאשמים ירו על מרשי וחבריו בכינון ישיר, ממרחק של 10-20 מטרים, תוך כדי מנוסתם", כותב עו"ד בלייכר.

עוד צוין במכתב כי מניעי השניים ברורים לכל "ירי שכזה אינו ירי הפחדה או איום, אלא תקיפה של ממש , והוא נמשך אף לאחר פציעת מרשי, ולווה בזריקת בקבוקי תבערה ואבנים, אותם ניתן לראות מעיון מדוקדק בסרטון התיעוד שפורסם. ברור כי מדובר בירי על מנת לפגוע ואך בנס הירי פגע ברגל ולא באיברים חיוניים אחרים".

"ירי שכזה הינו ניסיון לרצח", טען עו"ד בלייכר. "כמו כן, הפיגוע נעשה ממניעים טרוריסטיים, מה שמחזק את כוונת הרצח של המחבלים מעבר לחזקת הכוונה הברורה במעשיהם", הוסיף.

בנוסף, הדגיש עו"ד בלייכר את קלות הענישה באירועים מעין אלו "אין להקל ראש באירועים מעין אלו, וכפי שנוכחנו לראות כי בצבר האירועים בימי הפרעות, המחבלים התכוונו ואף לצערנו הצליחו בשלושה מקרים לרצוח שלושה יהודים. האשמת מחבל שביצע פיגוע ירי שכזה אך ורק ב"ירי בנשק חם" וב"חבלה מחמירה" אינה ממצה את הדין עם המחבלים, לא משקפת את חומרת המעשה, ועלולה גם לשדר למחבלים פוטנציאליים כי התנהגותם מתקבלת בסלחנות".

בסיום מכתבו דרש עו"ד של הנפגע לשנות את כתב האישום מחבלה בכוונה מחמירה לניסיון מכוון של רצח.

הירי אירע ב- 13 במאי, במהלך מבצע שומר החומות. במסגרת ההתפרעויות הקשות בעיר לוד בוצע ירי ברחוב אקסודוס בעיר, בו נפצע בחור ישיבה המשמש כחובש מד"א, שהגיע לסייע לתושבי לוד. הפצוע הספיק לחלץ ולטפל במספר פצועים לפני שנורה ונפגע בעצמו. הוא נפצע ברגלו, ושבועות רבים היה בשיקום ונאלץ להתנייד עם קביים.

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button