מבזקיםצבא וביטחון

שב״כ חשף שני סוכני חמאס שביצעו משימות ריגול בשטח ישראל

הותר לפרסום כי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד סוחר עזתי, מחמוד אחמד (33) המייחס לו ביצוע עבירות של חברות בארגון טרור, ריגול ומסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, לפי חוק המאבק בטרור.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מירב עמר כהן, הנאשם בהיותו סוחר בגנרטורים, דברי חשמל ומשאבות מים ולו היתר כניסה לישראל, גויס בעזה לפעילות ריגול וסיוע לחמאס במלחמתו נגד מטרות בישראל, וביצע מעשים במסגרת ארגון החמא"ס בכוונה לפגוע בביטחון ישראל. בהנחיית מפעיליו, נכנס הנאשם לישראל מספר פעמים באמצעות אישור הסוחר שברשותו, וביצע משימות איסוף מידע על מערכות כיפות ברזל ברחבי הארץ וכן פעל לצילום חשאי של חיילי צה"ל בתחנה המרכזית באשקלון.

כמו כן, פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד חסין ביארי (30) מתל אביב בגין עבירות של מגע עם סוכן חוץ ומסירת ידיעה לאויב זאת לאחר שגויס על ידי ארגון חמאס והעביר לרשות מפעיליו בארגון צילומים שונים של בסיס הקריה בתל אביב ומערכת כיפת ברזל.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד הילה צור, הנאשם הינו יליד חאן יונס שברצועת עזה, שם מתגוררים עד למועד זה אמו, אשתו וילדיו. מכורח זאת מחזיק הנאשם בהיתר כניסה ויציאה מרצועת עזה לישראל לשם ביקור משפחתו. במהלך אחד מביקוריו של הנאשם ברצועת עזה בשנה החולפת, גויס על ידי פעילי ארגון הטרור "חמאס", זאת לשם ביצוע משימות ריגול ואיסוף ידיעות מסוגים שונים בתוך שטחי ישראל. לצורך התקשורת בין הצדדים, הורו לו מפעיליו של הנאשם לרכוש טלפון סלולרי ייעודי, אשר עליו הותקנה תכנת "סיגנל" המשמשת להעברת מסרים מידיים. בהמשך לכך, ובמסגרת הקשר ביניהם, הורו לו מפעיליו לאתר ולצלם עבורם מיקומים של מערכת "כיפת ברזל" בישראל וכן לצלם בסיסים צבאיים ונקודות ריכוז של חיילי צה"ל.

כמו כן התבקש הנאשם לשרוף ג'יפ צבאי, ולעודד צעירים ערבים לביצוע הפגנות בישראל ואף להכין עבורם בקבוקי תבערה לשימוש במהלך ההפגנות. נוסף על האמור, הדריכו המפעילים את הנאשם כיצד למנוע זיהויו במהלך ביצוע המשימות ובין היתר – להסוות מראהו, להיזהר ממצלמות, לשים מסיכה על פניו ולבדוק את האזור אליו עתיד להגיע במסגרת הפעלתו. בעקבות הוראות מפעיליו, צילם הנאשם את בסיס הקריה וכן בסיס צבאי נוסף בתל אביב, העביר את הצילומים למפעיליו ולאחר מכן מחק את התמונות מן הטלפון שברשותו. כמו כן, צילם את מערכת כיפת ברזל ושלח למפעיליו.

שב״כ חשף שני סוכני חמאס שביצעו משימות ריגול בשטח ישראל
חסין ביארי. צילום: תקשורת שב"כ

המידע שהצטבר בחקירתו של הנאשם השני, חסין ביארי, לימד כי הוא גויס לתשתית הריגול במהלך השנה החולפת והספיק לממש משימות איסוף למול בסיסים צבאיים, חיילי צה"ל ומערכות כיפת ברזל ברחבי הארץ. בנוסף, התבקש ביארי על ידי החמאס להסית את האוכלוסייה הערבית בישראל כנגד המדינה, להשיג אמצעי לחימה ולבצע פיגוע בשטח ישראל.

שב״כ חשף שני סוכני חמאס שביצעו משימות ריגול בשטח ישראל
מחמד חלאוה. צילום: תקשורת שב"כ

הפרקליטות מבקשת לעצור את שני הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

חקירות אלו, אשר מתווספות לחקירות קודמות שבוצעו בשנתיים האחרונות למול סוכני תשתית ריגול חושפות פעם נוספת את העובדה כי חמאס מנצלת את מעברי הגבול לטובת קידום פעילות טרור בישראל וגורמת לאזרחים לסכן את משפחותיהם בישראל וברצועת עזה. פרסום זה ממחיש כיצד חמאס מנצל את היתרי המסחר לטובת פעילות טרור.

מהשב"כ נמסר: "שירות ביטחון כללי רואה בחומרה רבה כל הכוונה של פעילות טרור וריגול מרצועת עזה וימשיך לפעול יחד עם משטרת ישראל וצה"ל על מנת לאתר ולסכל מבעוד מועד כל פעילות עוינת מצד ארגונים אלו."

שב״כ חשף שני סוכני חמאס שביצעו משימות ריגול בשטח ישראל
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button