חדשות הארץמבזקים

יו"ר ההסתדרות לבנט על רקע שביתת האחיות: התערב כדי למנוע את האלימות במערכת הבריאות

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד הביע היום (רביעי) תמיכה בשביתת המחאה של האחיות ושיגר מכתב מיוחד לראש הממשלה נפתלי בנט: "מי שמשלם על היעדר הטיפול בסוגיה, הם לא רק קורבנות האלימות במקומות העבודה אלא החברה הישראלית כולה. למדינת ישראל יש מערכת בריאות מצוינת אבל הצוותים הרפואיים לא מרגישים בה מוגנים", כך כתב היום יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, בפתח המכתב ששיגר לראש הממשלה נפתלי בנט.

המכתב נשלח על רקע שביתת המחאה שנוקטות החל מהבוקר האחיות בכל מערכת הבריאות בארץ, וזאת בעקבות אי יישום מיידי של המתווה להתמודדות עם אלימות במערכת הבריאות. בר-דוד ציין במכתבו כי שביתת המחאה יצאה לדרך בברכתו והוסיף: "אמשיך לתמוך ולגבות את האחיות במאבקן החשוב על הזכות הבסיסית לצאת לעבודה ולחזור הביתה בשלום".

קראו גם:  צפו: שריפת ענק פרצה במתחם לוגיסטי המכיל חומרים מסוכנים בחיפה

בר-דוד שפירט במכתבו את ההשלכות הקשות של שגרת אירועי האלימות, כתב: "מאות המקרים שממשיכים להצטבר מדי שנה, עלולים להוביל להרחבת התופעה של אנשי צוות רפואי שמתמודדים עם פחד ומתח פוסט טראומטי, עם ירידה במוטיבציה והימנעות ממטופלים. אל לנו להגיע למצב הזה, בוודאי לא בשעה שכל הכלים למנוע את התקרית הבאה כבר נמצאים על שולחנם של מקבלי ההחלטות".

יו"ר ההסתדרות קורא במכתב להתערבותו האישית של ראש הממשלה ולקיום דיון דחוף בשיתוף עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ויו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן: "עיניהן של האחיות ועיניהם של רבבות עובדים אחרים במדינת ישראל, נשואות כעת אל ממשלתך".

ארכיון. צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן