בריאותמבזקים

משרד הבריאות מברך על אישור צו המיסוי על משקאות ממותקים

משרד הבריאות, במסגרת ההבנה כי אורח חיים בריא הוא לא רק פונקציה של התנהגות הפרט, אלא גם של הסביבה שבה אנחנו חיים, קידם את רפורמת הסימון בחזית האריזה. לצד זה, המיסוי על שתייה מתוקה, ממותקת ומיצים, היא דרך נוספת לקדם את תזונת האוכלוסייה ובריאותם. המיסוי שיתווסף למשקאות הינו 1 ש"ח נוסף על כל ליטר שתייה מתוקה ו70 אגורות על כל ליטר של מיץ טבעי או משקה עם תחליפי סוכר. במסגרת התקציב שיינתן למשרד, הוא יסייע לקדם את הבריאות ברשויות המקומיות וכן בקופות החולים ויטפל וימנע השמנה.

עוד מסרו במשרד הבריאות כי המים בישראל הם בטוחים וחשוב לשתות מים לרוויה ולהימנע ככל האפשר משתיה מתוקה, ממותקת ומיצים, כדי לשמור על הבריאות ולהימנע מהשמנה, סוכרת ומחלות נוספות.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש מסר: "אנו נלחמים במגפה העולמית של ההשמנה והסוכרת במגוון רב של דרכים. המיסוי של המשקאות המתוקים הוא צעד נוסף בקידום אורח חיים בריא ומניעת תחלואה בציבור. אני קורא לציבור לשתות מים, לצרוך מזון בריא ולבצע פעילות גופנית סדירה".

ראש אגף תזונה במשרד הבריאות, פרופ' רונית אנדוולט מסרה: "אנחנו במשרד הבריאות מקדמים את הבריאות של תושבי מדינת ישראל ומבינים כי נדרשים אמצעים מגוונים שיסייעו לאוכלוסיה לאורח חיים בריא יותר. הקורונה לימדה אותנו כי לדפוסי האכילה ולמשקל תקין, יש תרומה משמעותית ביותר לבריאות. אנשים המתמודדים עם השמנה נמצאים בסיכון גבוה לתחלואה כמו סוכרת ויתר לחץ דם. על כן אנחנו פועלים בכל הדרכים כדי לקדם את התזונה הבריאה באמצעות רגולציה חיזוק סקטור התזונאים וקידום הבריאות".

משרד הבריאות מברך על אישור צו המיסוי על משקאות ממותקים
צילום: pixabay
Back to top button