מבזקיםצרכנות

המאבק באומיקרון: היכן ניתן לבצע בדיקה לפני טיסה במחיר 49 ש"ח – ועם תוצאה תוך רבע שעה?

עולם התעופה מגביר את המאבק בזן האומיקרון שמתפשט במהירות ומקצר את חלון הבדיקה לפני טיסה. הנוסעים לאיטליה נדרשים מעתה להציג תוצאת בדיקת אנטיגן מהירה (או (PCR) באנגלית שנעשתה יום אחד לפני הטיסה. איטליה מצטרפת לדרישת ארצות הברית שכבר נכנסה לתוקף מאז השישי בדצמבר וכוללת בדיקה יום אחד לפני מועד הטיסה. במקביל גם בריטניה כבר הודיעה על הנחיה חדשה לבצע בדיקה יומיים לפני העלייה למטוס (ולא 72 שעות כפי שהיה) עם אפשרות להציג בדיקת אנטיגן.

הודות להנחיות החדשות, ניתן לבצע לפני הטיסה בדיקת אנטיגן באמצעות הטכנולוגיה של סופיה, חלוצת הבדיקות המהירות בישראל אשר מנפיקה תשובה באנגלית ובעברית. מדובר במכשיר בדיקה נייד שפותח על ידי חברת קווידל האמריקאית, אושר על ידי ה-FDA והמעבדה לנגיפים במשרד הבריאות, עוד בתחילת המגיפה ומאז בוצעו בעזרתה מאות אלפי בדיקות בארץ לצרכי תו ירוק ועשרות מיליוני בדיקות בעולם כולל באיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח.

נכון להיום, מכשירי הבדיקה פרוסים בכל הארץ במרכזים רפואיים, במתחמי בדיקה ברשת גוד פארם וכן בעמדות רבות בחברה הערבית. כל מכשיר מאפשר לבצע כ – 100 בדיקות בשעה עם תוצאה בעברית ובאנגלית תוך 15 דקות, ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות.

בין היתר גם ברשת גוד פארם, בבעלות רמי לוי ומייסדי הרשת אדם פרידלר ואוהד סנדלר, כבר פועלים מתחמים לבדיקות אנטיגן מהירות במחיר הכי זול בארץ של 49 שקלים בלבד בפריסה של סניפים בערים מרכזיות באמצעות הטכנולוגיה של סופיה ושם ניתן לבצע את הבדיקה ולקבל אישור בעברית ובאנגלית לצורך טיסה ליעדים הדורשים חלון בדיקה מקוצר ומאפשרים בדיקת אנטיגן. נכון להיום מדובר על איטליה, בריטניה וארצות הברית ובקרוב ככל הנראה ליעדים נוספים. הבדיקה מתבצעת על ידי דוגמים מיומנים של סופיה ישראל מקבוצת רימיפארם.

שגיא יניב מנהל שיווק ומכירות בסופיה ישראל מקבוצת רימיפארם אמר כי: "מאות ישראלים כבר טסו השבוע ליעדים שונים עם בדיקת אנטיגן מהירה באנגלית. בעקבות המאבק באומיקרון, עולם התעופה עובר לבדיקות אנטיגן מהירות וארצות נוספות עתידות לעדכן את ההנחיות. ההיגיון העומד מאחורי האפשרות לבצע בדיקת אנטיגן ולא רק PCR לפני טיסה, הוא היתרון הדרמטי של היכולת לזהות תוך דקות, אדם מאומת אשר עלול להדביק אחרים ולעצור את שרשרת ההדבקה בזמן אמת. הודות לטכנולוגיה של סופיה הכל מתנהל באופן רגוע עם תשובה באנגלית תוך 15 דקות. אנחנו ממשיכים בפריסת התחנות עם עוד שותפים בעוד מיקומים רבים ברחבי הארץ כדי להמשיך ולנרמל את החיים לצד הקורונה, לטובת תו ירוק, טיסה לחו"ל או שקט נפשי".

יודגש כי המכשיר המתקדם של סופיה כולל מפענח נתונים ממוחשב (Analyzer) ומתעדכן בגרסה חדשה ברוח התפתחות המגיפה כך שהוא כבר מזהה בסבירות גבוהה גם את הזנים החדשים והמדאיגים לרבות זן האומיקרון (בדומה לעדכון גרסה בטלפון סלולארי ומחשב).

לפני הבדיקה או תוך כדי מלאו פרטים בקישור הבא

לרשימת המתחמים המתעדכנת בסניפי גוד פארם לחצו כאן

לקבלת עדכונים שוטפים בנושא בדיקות קורונה, מומלץ להצטרף כעוקבים לעמוד הפייסבוק של סופיה ישראל בקישור הבא

צילום: סופיה ישראל
Back to top button