כלכלהמבזקים

הסכם קיבוצי ראשוני נחתם בחברת פזגז: "ראינו מול עיננו את הצורך לתגמל"

ההסתדרות, ההנהלה ו-ועד העובדים חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי ראשוני ופורץ דרך בחברת פזגז. ההסכם שיחול על כ-350 עובדי חברת הגז יהיה תקף לתקופה של ארבע וחצי שנים והוא כולל בין היתר מענק חתימה, תוספות שכר סוציאליות וקבלת קביעות אחרי שנתיים של העסקה.

עוד בהסכם: תשלום קרן השתלמות לעובדים קבועים; השתתפות חברה בגין ארוחות; השתתפות חברה בתשלומים בגין גני ילדים וקייטנות; הוספת יום הבראה; הסדרת תקציב רווחה; ביטוח בריאות; גיבוש תהליך איוש משרות בחברה וקבלת עובדים בחברה באופן שיתעדף קבלת עובדים מתוך החברה בטרם יציאה לגיוס חיצוני.

חברת פזגז היא ספקית גז מובילה בישראל והיא מספקת מוצרים למגזר הפרטי, החקלאי, המסחרי והתעשייתי. עובדי החברה, שמועסקים בכל רחבי הארץ, התאגדו בהסתדרות באוקטובר 2020 במטרה לשפר את תנאי העסקתם ולהסדיר את זכויותיהם בהסכם קיבוצי.

יו"ר הסתדרות המעו"ף גיל בר-טל, ציין: "אני מברך על כך שההתארגנות הראשונית בפזגז הסתיימה בהסדר יחסי העבודה והשכר בהסכם קיבוצי. רמת האמון בין הצדדים עלתה עם התקדמות המו"מ, ואני מודה על שיתוף הפעולה הפורה בין ההנהלה לנציגות העובדים".

מנכ"ל פזגז רונן בר-שלום, אמר: "ההסכם אשר הושג בעבודה משותפת של שני הצדדים כולל שורה של הטבות שממשיכות את המהלכים שביצעה הנהלת החברה בשנה וחצי האחרונות. כעת, עם החתימה על ההסכם הקיבוצי, עלינו להמשיך ולפעול בנחישות למימוש אסטרטגיית הצמיחה של פזגז".

ראש חטיבת מוסדות לאומיים, חברות ממשלתיות וחברות הגז בהסתדרות המעו"ף אסף אדר, הוסיף: "אני מברך על ההסכם התקדימי שהשגנו עבור עובדי פזגז. עוד מתחילת הליך ההתאגדות, ראינו מול עיננו את הצורך לתגמל את עובדי פזגז על כך שהביאו את החברה להישגיה המרשימים. ההסכם מלווה בתחושת סיפוק אדירה, ואני מודה לעובדים ולוועד על האמון, התמיכה והחברות".

יו"ר ועד עובדי פזגז רחלי סעדיה, אמרה: "מבחינת העובדים של פזגז מדובר בהסכם היסטורי ומכובד שיצמצם את הפערים ויסדיר את תנאי העבודה. אנו מברכים את כל העובדים ומאחלים בהצלחה לכולם".

במו"מ להסכם לקחו חלק עו"ד יעל ואודי שילוני מטעם הסתדרות המעו"ף; ועו"ד כפיר זאב שייצג את ועד העובדים. מטעם החברה: מנהלת אגף משאבי אנוש ומינהל גלית רוט; סמנכ"ל כספים אראלי בקר; עו"ד נעמה בביש; ויובל רכלבסקי ודיתי שרון, כלכלנים מטעם הנהלת פזגז.

צילום: דוברות ההסתדרות
צילום: דוברות ההסתדרות
Back to top button