חדשות הארץמבזקים

הממשלה אישרה: תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות

הממשלה אישרה היום (ראשון) את עדכון מתווה הכיתה הירוקה ואת הארכת המגבלות ליוצאים ולנכנסים לישראל.

מתווה הכיתה הירוקה:

• המודל לא יחול על כיתה שבה אומתו שני תלמידים מאומתים, תרחיש זה מהווה כ-5% מהמקרים המדווחים.

• היה ואומת תלמיד אחד, יבצעו תלמידי הכיתה בדיקת PCR גם ביום השלישי.

• המודל לא יחול במקרה בו אומת בכיתה תלמיד עם חשד להדבקה בזן האומיקרון.

במצבים בהם לא יופעל מודל הכיתה הירוקה, תלמידים מחוסנים יוכלו ללמוד באופן פרונטלי, ותלמידים שאינם מחוסנים ילמדו בלמידה מרחוק.

עוד אישרה הממשלה את הארכת המגבלות הנוכחיות בנתב"ג, למשך 10 ימים נוספים.

מתווה הכניסה והיציאה מן הארץ:

• תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות, למעט מקרים שיאושרו ע"י ועדת חריגים.

• ישראלים המוגדרים מחוסנים או מחלימים על פי נהלי משרד הבריאות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השלישי שתוצאתה שלילית, יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השלישי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים לא מחוסנים יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה ייכנסו לבידוד ביתי. בכפוף לביצוע בדיקת PCR שנייה ביום השביעי שתוצאתה שלילית, יוכלו להשתחרר מבידוד. מי שלא יבצעו את הבדיקה הנוספת ביום השביעי, יידרשו להשלים בידוד מלא.

• ישראלים ששבו ממדינות שהוגדרו כאדומות, יבצעו בדיקת PCR עם הנחיתה בישראל, שלאחריה יועברו לבידוד במלונית קורונה עד לקבלת תשובה שלילית שלהם ושל כל הנוסעים שהיו עמם בטיסה. לאחר קבלת תשובה שלילית, יועברו להמשך בידוד ביתי וביום השביעי יבצעו בדיקת PCR נוספת. בכפוף לתשובה שלילית בבדיקה השנייה, ישוחררו מבידוד.

כמו כן, אישרה הממשלה את הארכת מצב החירום עד ליום 20/2/2022, וכן את הארכת התקנות המחייבות בדיקה לפני הכניסה לישראל, ובדיקה בתחנת הגבול לאחר ההגעה לישראל.

הממשלה אישרה: תיאסר כניסת זרים לישראל מכל המדינות
צילום: freepik
Back to top button