מבזקיםצבא וביטחון

במתכונת פתע: החל תרגיל להגברת מוכנות המערך הטכנו-לוגיסטי וכוחות היבשה לחירום

תרגיל צבאי החל הערב (מוצ"ש) במתכונת פתע. בתרגיל ישתתפו אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אגף המבצעים וזרוע היבשה. במסגרתו תתורגל הפעלה מלאה של המערך הטכנו-לוגיסטי ושל כוחות היבשה במתאר לחימה במרחב הדרומי. במהלך התרגיל תורגש תנועה ערה של כוחות צה״ל, שינוע רק״ם וציוד צבאי כבד ברחבי הארץ. כמו כן, בתרגיל ישתתפו אלפי משרתי מילואים אשר יקבלו בשעות הקרובות זימון, יוזנקו ויקלטו ביחידותיהם.

מרכזי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, מחסני החירום בפיקודים השונים וכן כוחות משטרה צבאית, יחידות הרפואה, הטכנולוגיה והאחזקה במרחבים השונים יתרגלו בימים הקרובים את שינוע הכוחות הלוחמים ואת תמיכת המאמץ היבשתי באמצעות מרכזי האספקה המטכ״ליים.

תרגיל הפתע הינו רחב היקף ונועד לבחינת מוכנות וכשירות צה"ל בתחומי הלוגיסטיקה וזימון המילואים. התרגיל תוכנן מראש כחלק מגרף התרגילים לשנת 2021.

רח"ט לוגיסטיקה, תת-אלוף פיני בן מויאל, אמר: ״מוכנות המערך הטכנו-לוגיסטי לחירום קריטית לכשירותו של צה״ל ומהווה נדבך משמעותי בהיותו צבא לוחם ואפקטיבי. יש לנו אחריות לביטחון מדינת ישראל – בימים הקרובים נפעיל את כלל יכולות המערך, תוך בחינה של התוצאות וקיום הליך הפקת לקחים. המטרה היא לשמור על מוכנות גבוהה של צה״ל לכל תרחיש״ 

במסגרת המבצע יגויסו כ-3,500 אנשי מילואים אשר ישתבצו במרכזי אט״ל השונים, באוגדה 162 ובמפקדות נוספות בדרגים השונים.

במתכונת פתע: החל תרגיל להגברת מוכנות המערך הטכנו-לוגיסטי וכוחות היבשה לחירום
ארכיון. צילום: דובר צה"ל
Back to top button