חדשות הארץמבזקים

נשר: בג"ץ הכריע לפנות חלק מהקברים בבית קברות בעיר, מאות מפגינים במקום

מאות מפגינים מתאספים בשעה זאת (שישי) בבית הקברות המוסלמי, שהוקם ב-1934 הנחשב כחלק משטח שכונת תל חנן בנשר. שנה לאחר הקמתו, ב-1935, נקבר במקום הטרוריסט אל-קסאם, מנהיג מוסלמי טרוריסט שפעל באלימות נגד השלטון הבריטי בארץ ישראל ונגד היישוב היהודי וחוסל בידי הבריטים.

אל-קסאם, שהפך בשנים האחרונות לסמל המאבק הפלסטיני האלים בישראל, ועל שמו קרויים הגדודים הצבאיים של חמאס, כמו גם הרקטות של הארגון גרר מחאת המונים נגד פינוי השטח לטובת הבעלים, חברת המזון "קירור אחזקות בע"מ", ששטח בית הקברות נמצא בבעלותה זה כ-50 שנה. לפי החלטת בג"ץ יש להעתיק קברים מחלקה, ששטחה מיועד לצורכי תעשייה לשטח אחר על פי הסכם שנחתם עם המדינה.

תושבי האזור המוסלמים המתנגדים למהלך בתוקף מפגינים בשעה זאת בעידוד ארגונים שונים נגד החלטת בג"ץ. יצויין כי קברו של הטרוריסט עז א-דין אל-קסאם אינו בשטח החלקה שנמצאת במחלוקת בפסיקת בג"ץ, אך הימצאותו בבית הקברות מוסיפה לסערה.

יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "יש פורעים מהתנועה האסלמית שרוצים להשתלט על קרקעות בכל רחבי הארץ ולא רק בדרום. המשטרה צריכה לתת לבעלי הקרקע ליישם את פסיקת בג"ץ ולפזר את המפגינים תומכי הטרור. המקום בו קבור הטרוריסט הוא ארור ולא קדוש, כמו שטוענים תומכיו".

נשר: בג"ץ הכריע לפנות חלק מהקברים בבית קברות בעיר, מאות מפגינים במקום
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button