חדשות הארץמבזקים

"ב-2022 נקים שיטור אזורי בשישה מחוזים לפעילות נגד הפשיעה החקלאית, נשיג את ההרתעה"

השר לביטחון פנים, עומר בר לב, התייחס היום (רביעי), במסגרת וועידת ישראל לחקלאות ה-12, לסוגיית הטרור החקלאי המשתולל בארץ כאשר קיים ראיון אחד על אחד עם כתב חדשות 12, גיא ורון ואמר: "יש קשר, פשיעה חקלאית חלק מהפרוטקשן וחלקה נובע מ'אלק' חברות שמירה" אמר השר והוסיף: "במהלך שנת 2022 נבצע מהלכים משמעותיים לשינוי המצב. להיות מודאג זה לא תוכנית עבודה, תכנית העבודה שלנו זה להעביר חקיקה שכל האחריות על חברות השמירה פיקוח ואכיפה יעבור למשרד שלנו במשרד המשפטים עסק בזה אדם אחד אצלנו יעסקו בכך 7 אנשים זה חלק מהתהליך".

אחד התהליכים הינו תוספת כ"א, על כך אמר השר: "נכון, צריך יותר כ"א אבל השמיכה קצרה והתקציב מוגבל קיבלנו תוספת של מיליארד ורבע ₪ להתמודדות עם הפשיעה, אני יכול לומר שראש הממשלה אמר שאם נצטרך עוד-הדלת שלו פתוחה זה עוד יעמוד במבחן. אני חושב שנצטרך עוד אבל בשביל להוכיח שיש צורך קודם נממש את מה שקיבלנו, לא פשוט לגייס 800 איש למשטרת ישראל, זה לוקח חודשים".

קראו גם:  המשטרה: תיעוד - לוחמי יחידת מג"ן עוצרים חשודים בהברחת אמצעי לחימה מג...

עוד אמר בר לב: "על הקושי ביצירת הרתעה בעידן בו גם העצורים יוצאים בענישה קלה אם בכלל אמר השר: "בסופו -של דבר הרתעה מגיעה מהרגליים ולכן רק אם נשלים את התהליך נתפוס את הנאשם נגיש כתב אישום הוא יורשע ויקבל עונש מרתיע אפשר להתחיל לבנות הרתעה, אנחנו עוסקים בכל הדברים האלו, אני מניח שזה ייקח זמן אבל ההרתעה תושג בעבודה קשה".

צילום: וועידת ישראל לחקלאות

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן