כלכלהמבזקים

נפתחה מחדש האפשרות לקבלת מענק “שימור עובדים” לחודש ימים נוספים

מענק שימור עובדים, מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שבמשרד הכלכלה והתעשייה, ניתן מתוך כוונה לסייע למעסיקים במימון עלויות העסקת עובדים, שנמשכה גם לאחר החמרת ההגבלות וירידה בהיקף הפעילות. המענק בסך 5,000 ש”ח על כל עובד שהעסקתו נמשכה בהתאם לתנאי המענק.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

הגשת הבקשות לתכנית זו הסתיימה ב- 31.8.2021. אולם, בשל בקשות נוספות של עסקים ותקציב זמין, הוחלט לאפשר לעסקים שלא הגישו בקשה למענק ואילו שטרם קיבלו תשובות מרשות המיסים מיום ה-24.8.2021 ואילך, להגיש בקשה מאוחרת.

עד כה, ניתנו מענקים לכ-2,400 עסקים בסכום כולל של כ-25 מיליון ש”ח, עבור שימור של כ-13,300 עובדים בשכר מלא (הגבוה משכר מינימום של 5,300 ₪) ועוד מעל 2,800 עובדים חלקיים. העסקים שקיבלו מענקים שימרו בממוצע כ-95% מעובדיהם (ביחס לחודש ינואר או פברואר 2020) על אף שחוו ירידה משמעותית במחזור בתקופת הסגר השני. כ-70% מהעסקים שקיבלו מענק הינם עסקים זעירים המעסיקים עד 5 עובדים וכ-94% הינם עסקים קטנים המעסיקים עד 20 עובדים.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: “למרות שתם המועד שבו ניתן להגיש בקשה לפי החלטת הממשלה, בעקבות פניות של עסקים רבים שלא הספיקו למצות את זכאותם, עשינו מאמצים רבים על מנת לאפשר לאותם עסקים שעדיין מתאוששים ממשבר הקורונה, לקבל את הסיוע שהם כה זקוקים לו”.

ניתן להגיש בקשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: https://www.sba.org.il/hb/

נפתחה מחדש האפשרות לקבלת מענק “שימור עובדים” לחודש ימים נוספים
אילוסטרציה. קרדיט: freepik

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!