כלכלהמבזקים

נפתחה מחדש האפשרות לקבלת מענק "שימור עובדים" לחודש ימים נוספים

מענק שימור עובדים, מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים שבמשרד הכלכלה והתעשייה, ניתן מתוך כוונה לסייע למעסיקים במימון עלויות העסקת עובדים, שנמשכה גם לאחר החמרת ההגבלות וירידה בהיקף הפעילות. המענק בסך 5,000 ש"ח על כל עובד שהעסקתו נמשכה בהתאם לתנאי המענק.

הגשת הבקשות לתכנית זו הסתיימה ב- 31.8.2021. אולם, בשל בקשות נוספות של עסקים ותקציב זמין, הוחלט לאפשר לעסקים שלא הגישו בקשה למענק ואילו שטרם קיבלו תשובות מרשות המיסים מיום ה-24.8.2021 ואילך, להגיש בקשה מאוחרת.

עד כה, ניתנו מענקים לכ-2,400 עסקים בסכום כולל של כ-25 מיליון ש"ח, עבור שימור של כ-13,300 עובדים בשכר מלא (הגבוה משכר מינימום של 5,300 ₪) ועוד מעל 2,800 עובדים חלקיים. העסקים שקיבלו מענקים שימרו בממוצע כ-95% מעובדיהם (ביחס לחודש ינואר או פברואר 2020) על אף שחוו ירידה משמעותית במחזור בתקופת הסגר השני. כ-70% מהעסקים שקיבלו מענק הינם עסקים זעירים המעסיקים עד 5 עובדים וכ-94% הינם עסקים קטנים המעסיקים עד 20 עובדים.

קראו גם:  יידוי אבנים, בקת"בים וירי זיקוקים: הפרות סדר אלימות במהלך מעצר מבוקשים

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה: "למרות שתם המועד שבו ניתן להגיש בקשה לפי החלטת הממשלה, בעקבות פניות של עסקים רבים שלא הספיקו למצות את זכאותם, עשינו מאמצים רבים על מנת לאפשר לאותם עסקים שעדיין מתאוששים ממשבר הקורונה, לקבל את הסיוע שהם כה זקוקים לו".

ניתן להגיש בקשה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים: https://www.sba.org.il/hb/

אילוסטרציה. קרדיט: freepik

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן