חדשות הארץמבזקים

ראש עיריית אילת בכנס עיר הנדל"ן: "אילת ניצחה את הקורונה"

עם אירוח שיא של אירוע בינלאומי – מיס יוניברס 2021, פרסום מכרזים של רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות לבניית שבעה מתחמים למלונאות ומסחר ועוד 6,000 חדרי מלון חדשים המתוכננים להיבנות בעיר, אילת ניצחה את הקורונה. כך פתח את דבריו ראש עיריית אילת – אלי לנקרי בכנס עיר הנדל"ן המתקיים השבוע באילת. בדבריו התייחס ראש העירייה גם לדירות AIRBNB וציין: "בקרוב נשנה את המדיניות בנוגע לדירות AIRBNB בעיר. נאסור וילות עסקיות".

את הדברים הללו אמר כאמור ראש העירייה בפאנל בו השתתף בכנס עיר הנדל"ן בנושא "עידן חדש במלונאות". בפאנל השתתפו גם מנכ"ל משרד התיירות – אמיר הלוי, מנהל מרחב חיפה ברמ"י – אילן דגני, מייסד ובעלים משותף של מלונות בראון – ליאון אביגד, מנכ"ל רשת מלונות פתאל – אביה מזרחי מגן והממונה על התיירות בירושלים – אילנית מלכיאור.

לנקרי התייחס בדבריו לבנייה בעיר בשטחי מלונאות, ואמר כי כיום יש באילת 12,000 חדרי מלון ומתוכננים להיבנות עוד 6,000 חדרים. "כמו בתל אביב, גם באילת בתי המלון נכנסים לתוך העיר, דוגמת מתחם המלונאות בראון 42 מעלות המוקם בתוך העיר וגם מלונות שייבנו בשטח שדה התעופה הישן שפונה מטבורה של העיר".

דברי לנקרי מגיעים על רקע הפרסום של שני מכרזים של רשות מקרקעי ישראל ומשרד התיירות להקמת בתי מלון חדשים באילת באזור שדה התעופה הישן והלגונה המזרחית ובהם 1,893 חדרי מלון חדשים, זאת לאחר כמעט 20 שנה של קיפאון בבניית שטחי מלונאות בעיר. באחד מהם ישווקו 5 מתחמים למלונאות ונופש ברובע השדה, להקמת 721 יחידות אכסון מלונאי; במכרז השני ישווקו 2 מתחמים למלונאות ונופש בלגונה המזרחית שבחוף הצפוני באילת להקמת 1,172 יחידות אכסון מלונאי. אילן דגני נציג רמ"י הוסיף כי עד סוף השנה יהיו מכרזים באילת לבניית עוד 1,800 יח"ד למלונאות.

עוד הוסיף ראש העירייה: "בשנים האחרונות התפתחה בתוך העיר אילת גם תיירות משנית שהולכת ומתעבה עם למעלה מ-3,500 יח"ד AIRBNB. בימים אלו אנו קובעים את מדיניות העירייה בנושא. אנו נאסור בצורה מוחלטת השכרת וילות פרטיות, דבר הגורם נזקי רעש והטרדה גדולים בתוך השכונות. נתאים בעירייה את המדיניות הן לצורכי התייר והן לרווחת תושבי העיר לרבות חקיקה בנושא".

עוד הוסיף לנקרי ואמר: "כראש העיר אילת, תפקידי להביא מוצר תיירותי משופר ככל האפשר החל מתשתיות דרך תוכן ועבור דרך פיתוח. בהקשר זה אילת נמצאת בתנופת פיתוח אדירה הן בעיר והן באזור התיירות, דוגמת העבודות לפיתוח רצועת החוף מטאבה לעקבה, שמתחילות בימים אלה בהשקעה כוללת של 800 מיליון שקל. בצד האחר אנו פועלים כל העת להשביח את המוצר התיירותי בתוכן דוגמת אירוח מיס יוניברס העולמי שיחשוף את אילת בפני למעלה מ – 600 מיליוני צופים בעולם וישים את אילת על מפת התיירות העולמית זאת לצד כנסים מובילים, פסטיבלים ואירועי ספורט בינלאומיים, בניית פארק מים ענק בחלקה הדרומי של העיר ופיתוח שטח שדה התעופה המתפנה שיכלול בחלקו הדרומי מתחם בילוי ופנאי – פארק הטרמינל, מגורים ונופש בחלק המרכזי ושטחי תעסוקה בחלקו הצפוני". אלה מצטרפים כמובן לקריית ספורט בינלאומית הנבנית בעת הזו ומכרז RFI שפרסם משרד התיירות לבניית מרכז כנסים וירידים.

לנקרי התייחס גם לנושא התחבורה לעיר אילת כשנאמר בפאנל שיותר ויותר אנשים מגיעים לאילת ברכב ולא בטיסה על רקע סגירת של שדה דב והקמת שדה התעופה 'רמון' בצפון העיר אילת. לדברי לנקרי, אילת נערכת ליישם תכנית אב רחבה לתחבורה הכוללת הרחבת אזורי החנייה, שיפור התחבורה הציבורית, הנגשת שדה התעופה 'רמון' לתוך העיר על ידי נתיב נסיעה מהיר, יצירת כבישים עוקפים בתוך העיר לצד המשך הרחבת כביש הערבה והרכבת לאילת. את דבריו סיכם לנקרי בדרישה מהממשלה לתת לעיר את העוגנים הנדרשים בתחומי תחבורה, בריאות ותעסוקה כדי לממש את הפוטנציאל האדיר שלה.

צילום: עיריית אילת
צילום: עיריית אילת
Back to top button