צרכנות

תואר במדעי המחשב או הכשרה מקצועית – מה עדיף?

כל מי שרוצה להשתלב במקצועות ההייטק נדרש ללמוד את רזי המקצוע. כאשר כל מקצוע מביא איתו את הפרמטרים השונים שאותם צריך לדעת. עולם ההייטק מביא איתו משכורות גבוהות מאוד, כאלה שמאפשרות לחיות עם יוקר המחייה הישראלי. אך איזה מבין האפשרויות הקיימות היא האפשרות המומלצת? האם כדאי ללמוד תואר במדעי המחשב או שרצוי לעבור הכשרה מקצועית? כמובן שלכל אחת מהאופציות הללו יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. אנו ננסה לעשות לכם סדר על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה שנכונה לכם.

 

כמה זמן פנוי עומד לרשותכם?

קחו בחשבון כי על מנת ללמוד תואר במדעי המחשב יהיה עליכם לפנות זמן רב. הלימודים הם לימודים מאוד אינטנסיביים ולכן יהיה עליכם להקדיש להם זמן רב. לא כולם מוכנים בשלב הזה בחייהם להתפנות על מנת להוציא תואר במדעי המחשב. מי שלחוץ בזמן ימצא את עצמו במצב שבו הוא יעדיף לעבור הכשרה מקצועית. מסלולי הכשרה בהייטק קיימים בשפע, בין היתר גם על מנת להכשיר אנשים לעסוק בתפקידים הללו. ההכשרה נמשכת ברוב המקרים מספר חודשים בסך הכל.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

 

האם אתם נעולים על תפקיד ספציפי?

קורסים בהייטק נועדו על מנת להכשיר אתכם בצורה האידיאלית לתפקידים ספציפיים. כך שאם אתם יודעים איזה תפקיד אתם הולכים לעשות, תוכלו להכין את עצמכם אליו. אך תדעו כי יהיה לכם קשה מאוד לעבור בין תפקידים שונים בהמשך הדרך. תואר ראשון במדעי המחשב מלמד אתכם את כל המקצועות הקיימים ותוכלו לעבור בין תפקידים גם תוך כדי העבודה. תוכלו למצוא את עצמכם זזים מתפקיד לתפקיד בהתאם לרצונות שלכם. זה אידיאלי עבור מי שמגיע ללא כל הכנה מוקדמת.

 

התחלתם לעבוד במקום עבודה מסוים?

לא מעט אנשים מתברגים בהייטק בתפקידי קבלן, והם רק צריכים לעבוד הכשרה מקצועית. מסלולי הכשרה בהייטק מאפשרים לאותם אנשים ללמוד את התפקיד החדש ביחד עם המשך העבודה. כך בשלב מסוים אותם אנשים מוצאים את עצמם מתברגים בעובדים בחברה מן המניין. אם אינכם מכירים את עולם ההייטק בשלב הנוכחי, תואר ראשון יכול להיות אפשרות טובה. הזמן שתבלו בתואר יאפשר לכם לחקור עוד קצת את העולם הזה. תואר במדעי המחשב יחשוף בפניכם את כל העולמות שאתם מוכרחים להכיר.

 

כמה כסף תרצו להשקיע בלימודים?

 

תואר במדעי המחשב או כל תואר אחר יעלה כמה עשרות אלפי שקלים במקרה הטוב. המינימום שתוכלו לשלם על השלמת התואר ינוע בין 50-60 אלף ₪. לא כולם נמצאים במקום שבו הם מסוגלים להוציא כאלה סכומים, ולכן חובה למצוא אלטרנטיבות. קורסים בהייטק מאפשרים לכם ללמוד תפקידים ספציפיים בעלויות שפויות. לרוב מדובר על הוצאה של פחות מ-10 אלף ₪ על כל קורס. מסלולי הכשרה בהייטק יפתחו בפני כולם הזדמנות להשתלב בעולם ההייטק.

Back to top button