מבזקים

משטרת ישראל מזהירה את הציבור מניסיונות הונאה ברשת

משטרת ישראל מוסרת לציבור כי בימים אלה מתרחשת מתקפה נרחבת של הונאות דיוג באמצעות מסרונים – הודעות SMS המתחזות לדואר ישראל. מטרת פעולת ההתחזות: להשיג פרטי אשראי ולגנוב כספים. במסגרת המתקפה, החשודים משתמשים במספר והשם הלגיטימיים של שירותי דואר ישראל, כך שלקוח שקיבל בעבר הודעות אותנטיות מדואר ישראל – יקבל את הודעת הדיוג (פישינג), מאותו השולח (Israel Post).

להודעות מצורף קישור זדוני ובו מתבקש הקורבן להזין את פרטי האשראי שלו באתר המתחזה לדואר ישראל, וזאת לטובת תשלום לכאורה עבור עמלת מכס. נדגיש, כי לרוב החשודים מסירים את האתר המתחזה מהרשת תוך ימים ספורים (על כן, יתכן כי הקישור שקיבלתם יהפוך לבלתי שמיש תוך זמן קצר). עם זאת, החשודים מחליפים את הקישור בקלות לכתובת אחרת, וניסיונות ההונאה נמשכים.

קראו גם:  קורונה בישראל: 10,919 בני אדם הלכו לעולמם מפרוץ המגיפה

אנו ממליצים לנקוט במשנה זהירות לאחר קבלת מסרון ובו בקשה להזנת פרטים רגישים. מומלץ להיכנס לאתר הרשמי של דואר ישראל, ולבדוק באזור האישי את פרטי החבילה שקיבלתם, ואת תשלום המכס הנדרש.

משטרת ישראל ממשיכה לפעול בכל עת למניעת הונאות ברשת, ובכלל זה הסרת אתרים זדוניים. במידה ונפלתם קורבן להונאת דיוג או לכל עבירה פלילית אחרת, ניתן להגיש תלונה מקוונת באתר. https://www.gov.il/he/service/request-file-complaint-online-during-emergency .

באדיבות משטרת ישראל

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן