מבזקיםפוליטי / מדיני

אושר בקריאה ראשונה: עיגון הסדרים שנועדו לקדם חלופות לתמ”א 38

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) בקריאה ראשונה, את הצעת חוק התכנון והבנייה. 8 חברי כנסת תמכו ללא מתנגדים וההצעה תועבר לוועדת הכנסת.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בהצעת החוק מוצע לתקן את חוק התכנון והבנייה ולעגן בו שני נושאים מרכזיים: קביעת חלופה לתכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמ”א 38), ומתן סמכות למוסדות התכנון לקבוע הוראה להקניית בעלות בחלק ציבורי לרשות מקומית או למדינה.

בדברי ההסבר נכתב: “מוצע לעגן בהצעת חוק זו את ההסדרים הדרושים כדי לקדם ולאפשר חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה וזאת כחלופה לתמ”א 38 .על פי המוצע יורחבו סמכויותיהן של הוועדות המקומיות לאשר, במסגרת התכניות שבסמכותן, תכניות בשלושה מסלולים:

  1. תכנית לעמידות בפני רעידת אדמה במסלול הריסה ובנייה מחדש – תכנית אשר מימושה יותנה בהריסת מבנה קיים הטעון חיזוק בפני רעידת אדמה, ובמסגרתה יהיה ניתן להגדיל את השטח הכולל המותר לבנייה במגרש שבו מצוי המבנה, ולהוסיף בו שימושים לצורכי ציבור והוראות נוספות.

  2. תכנית לעמידות בפני רעידת אדמה במסלול חיזוק – תכנית אשר מימושה יותנה בחיזוק מבנה קיים הטעון חיזוק בפני רעידת אדמה, ובמסגרתה יהיה ניתן להגדיל את השטח הכולל המותר לבנייה במגרש שבו מצוי המבנה ולהוסיף בו שימושים לצורכי ציבור והוראות נוספות.

  3. תכנית לעמידות בפני רעידת אדמה במסלול הוספת שטחי בנייה במגרש אחר – תכנית אשר מימושה יותנה בחיזוק המבנה הקיים, ובמסגרתה יהיה ניתן להגדיל את השטח הכולל המותר לבנייה במגרש אחר, ולהוסיף שימושים לצורכי ציבור והוראות נוספות.”

אושר בקריאה ראשונה: עיגון הסדרים שנועדו לקדם חלופות לתמ”א 38
אילוסטרציה. צילום: חדשות MivzakLive

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!