חדשות הארץמבזקים

טקס הזיכרון לחללי אסון הכרמל התקיים היום: "הרוח והאומץ שהופגנו אז קיימים במלוא עוצמתם גם כעת"

טקס הזיכרון ה-11 לחללי אסון הכרמל, התקיים היום (שלישי) באנדרטת ההנצחה בכרמל במעמד השר לבט"פ מר עמר בר-לב, סגן השר לבט"פ יואב סגלוביץ, נציבת בתי הסוהר רב גונדר קטי פרי, המפכ"ל רב ניצב יעקב שבתאי, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי והמשפחות השכולות.

במהלך הטקס הוקרנו מפגשים אישיים עם בני משפחותיהם של חמישה מהרוגי האסון, מישר איאס סרחאן ז"ל, מישר חגי פנקר ז"ל, תנ"צ אהובה תומר ז"ל, רב כברי אורי סמנדייב ז"ל וסג"ד רפאל (רפי) אלקלעי ז"ל. הזמר שלומי שבת הקדיש לזכר החללים ולבני משפחותיהם את שיריו המרגשים "בגלל הרוח" ו"אבא".

צילום: דוברות שב"ס

את אבוקת הזיכרון הדליקו ניצב בדימוס זאב אבן חן ועמית קליין מטייסת הכיבוי של כבאות והצלה לישראל, אביה והאלמן של מישר טופז אבן חן-קליין ז"ל. את דבר המשפחות השכולות נשא מר הילאל ביסאן, אחיו של מישר ג'לאל ביסאן ז"ל.

קראו גם:  שר המשפטים סער מקדם החמרת ענישה כלפי תקיפת צוותים רפואיים
צילום: דוברות שב"ס

מר יוסף מלינה, אביו של סנ"צ יצחק מלינה ז"ל ומר דדה דיין אביו של שמעון יוחאי דיין ז"ל אמרו יחד 'קדיש'. בסיום הטקס, ליווי נציגי המשפחות השכולות את מעמד הנחת הזרים בסמוך לאנדרטה.

צילום: דוברות שב"ס

השר לבט"פ, עמר בר-לב, אמר: "רק באירועי קיצון כמו אותה שריפה בכרמל, אנחנו נזכרים שיש כאן לידנו עשרות אלפי אנשים שזו לא רק חובתם, שלא פעם מגינים עלינו ממש בגופם, אלא גם, שליחותם האישית, לדאוג שכל אחד ואחת מאתנו יחיה בביטחון. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולומר לכל סוהרת וסוהר בשירות בתי הסוהר, לכל לוחמת ולוחם אש ברשות הארצית לכבאות והצלה ולכל שוטרת ושוטר במשטרת ישראל ומשמר הגבול – תודה לכם! בחצי השנה שלי כשר לביטחון הפנים נוכחתי בדבר אחד חזק יותר מכל – הרוח הזאת והאומץ שהופגן ממש כאן באותם ימים קיימים במלוא עוצמתם גם היום בקרב שלושת גופי המשרד לביטחון הפנים."

קראו גם:  בן 21 נפצע בינוני באירוע אלימות בראס אל עמוד במזרח ירושלים

יהי זכרם ברוך!

צילום: דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן