מבזקיםצבא וביטחון

"מציבים קיר ברזל": הושלמה הקמת הגדר סביב רצועת עזה

שר הביטחון, בני גנץ, חנך היום בטקס את המכשול הביטחוני סביב רצועת עזה בהשתתפות סגן שר הביטחון אלון שוסטר, הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (במיל') אמיר אשל, מפקד פיקוד הדרום אלוף אליעזר טולדנו, ראש מנהלת גבולות ותפר תא"ל ערן אופיר, בכירים במשרד הביטחון ובצה"ל וראשי רשויות מעוטף עזה. אורכה של הגדר המורכבת מקיר תת קרקעי, מצלמות וכמות בטון "שמספיקה לכביש מישראל לבולגריה" עומדת על 65 ק"מ. עלותה עומדת על 3.5 מיליארד ש"ח.

השר גנץ אמר: "המכשול, שהוא פרויקט טכנולוגי ומבצעי, ראשון במעלה, שולל מחמאס אחת מהיכולות שאותן ניסה לפתח, ומציב קיר ברזל, סנסורים ובטון, בינו לבין תושבי הדרום. עם הקיר הזה, אנחנו מעניקים חומת הגנה לתושבי הדרום, ולא פחות חשוב – תחושת ביטחון אישי שמתאפשרת ומאפשרת לאזור היפה הזה להמשיך לצמוח. שגרת החיים פה, היא הניצחון הגדול שלנו, והיא האויב הגדול ביותר של ארגוני הטרור. נמשיך להיערך כדי לנטרל כל יכולת של החמאס לפגוע באזרחי ישראל –בדגש על איום הרקטות שנמצא כרגע על הכוונת, מתוך שטח הרצועה. נעשה את הכל בכדי למנוע הזרמת ידע וטכנולוגיה איראנית לעזה, ונמשיך לשבש ולסכל כל ניסיון של חמאס להפעיל את שלוחותיו באיו"ש או בישראל."

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ הוסיף: "כדי לשנות את המציאות בעזה הדרישות שלנו פשוטות וברורות- הפסקה של הטרור, הפסקה של התעצמות של חמאס, שקט ארוך טווח, והשבת הבנים. אנחנו פועלים לשם כך לילה ויום, והפעולות כל הזמן מתרחשות מתחת ומעל לפני השטח. אני מציע לחמאס להתעסק בקידום הנושאים האלו – ולא באיומי סרק."

על החלטת בית הדין בהולנד אמר גנץ: "אני מבקש להתייחס גם לפסק דין שפורסם לפני כשעה מבלי להתייחס לגופם של דברים, אני מבקש לומר לכם פה היום משהו על הרוח – רוח צה"ל. בשומר החומות ביטלנו או שינינו פעולות מבצעיות, כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים – גם בצוק איתן פעלנו באותו האופן. אני גאה שזכיתי לפקד על צה"ל ולעמוד גם היום בראש המערכת, לא רק בגלל היכולות שלה, לא רק בגלל חשיבות תפקידה, אלא גם בגלל הערכים של צה"ל בלחימה ושלנו כמערכת ביטחונית, מערכת שחותרת למגע ולהכרעה, אך בו זמנית מקפידה על ערכים ועל זכויות אדם. כל זאת תוך כדי שמירה על החוק הבינלאומי, ומתוך מטרה אמתית להגן על אזרחי ישראל ולאפשר להם חיים בשקט ובשלום. זוהי מטרתנו העליונה."

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון
Back to top button