מבזקיםפוליטי / מדיני

ח”כ השכל: “משחק פוקר הוא ספורט, השחקנים שמשחקים בחו”ל מביאים כבוד למדינה”

ועדת החינוך, התרבות והספורט קיימה הבוקר (שלישי) דיון ראשון בנושא אסדרת טורנירי פוקר כענף ספורט. לדברי יו”ר הוועדה ח”כ שרן השכל שגם הגישה הצעת חוק שמטרתה אסדרת התחום: “הפוקר נחשב בכל העולם כספורט מאוד יוקרתי, עם אליפויות עולם שעוקבים אחריהן מיליוני אנשים. שחקני הפוקר מביאים כבוד למדינה בתחרויות בהן הם משתתפים”.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ח”כ השכל ציינה כי בית המשפט העליון קבע בשנת 2018 כי משחק פוקר אינו משחק מזל אם מתקיימים תנאים מסוימים וכאשר המשחק משוחק מספר פעמים ולא במשחק בודד – אז הכישורים וההבנה גוברים באופן משמעותי על אלמנט המזל. בכך לדבריה, אישר בית המשפט למעשה את בקשת מס הכנסה לחייב במס מלא כמשלח-יד אדם אשר עיסוקו היה משחק פוקר באופן קבוע ואשר זכה בסכומי כסף נכבדים. היו”ר שרן קראה למשרד האוצר לפתוח מחדש את הדיון בנושא ולהחליט האם מדובר במשלח יד או בהימורים. “אם אתם עומדים מאחורי האמירה שמדובר בהימורים אל תמסו את השחקנים כאילו מדובר במשלח יד”. על כך הגיב יואב הכט ממשרד האוצר: “אני מבין את הקושי, ובהחלט יכול להיות שהגיע הזמן לבחון את העמדה המשפטית בנושא”. אמירה זו של משרד האוצר הגיעה לאחר שכל משרדי המשלה שנכחו בדיון הציגו עמדה אחידה על פיה מדובר במשחק אסור.

ח”כ השכל: “משחק פוקר הוא ספורט, השחקנים שמשחקים בחו”ל מביאים כבוד למדינה”
צילום: דוברות הכנסת, דני שם טוב

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!