חדשות הארץמבזקים

עצוב: נשר ניצל מהרעלה בגולן – והתרסק על קו מתח עליון בכרמל

נשר שניצל בהרעלה בגולן ב-10/5/2019 בזכות המשדר וזריקת האטרופין, T72, התרסק הבוקר (שלישי) על קו מתח עליון בכרמל. מפונה כעת לביה"ח לחיות בר של רשות הטבע והגנים והספארי המצב קשה בניסיון להצילו. זהו הנשר הרביעי אשר מתנגש בקן מתח עליון בכרמל מאז תחילת שנת 2020. איתור הפגיעה בנשר התאפשרה רק בזכות המשדר שהורכב עליו וסיפק התראה בזמן אמת.

צילום: ניר הרשקוביץ

ביום שבת הנשר הציל, מבלי שידע, עגל יתום. הנשר T72, שבזכות זריקת האטרופין שפקח רשות הטבע והגנים הזריק לו ב- 10/5/2019 כי היה מורעל ועל סף מוות שוטט רק ביום שבת האחרון בין הגולן לכרמל.

ביום שבת אחה"צ המשדר שלו שלח התרעת "נחיתה שלא על מצוק". דהיינו, אפשר שירד לאכול שלא במקום בו האוכל בטוח ונקי מרעלים או תרופות, דבר המחייב בדיקה מיידית. אסף מירוז, שגר בסמוך יצא לבדוק ומצא אותו עומד על עמוד מתח עליון.

קראו גם:  דובר צה"ל: לוחמי צה"ל פועלים כעת בכפר רומנא שבחטיבה המרחבית מנשה, להריס...

מאוחר יותר יצא למקום יגאל מילר אחראי גרעין רבייה ברשות הטבע והגנים ומצא מדוע הנשר נחת שם, קרוב לעמוד עמד עגל יתום ליד אימו שמתה במרעה. אירוע המוות היה כבר לפני יום-יומיים. יגאל הזעיק את הבוקר וכך ניצל העגל. היום התקבל דיווח מהמשדר למערכת התראת הנשרים על כך ש-T72 התרסק הבוקר על קו מתח עליון בכרמל.

צילום: ניר הרשקוביץ
צילום: ניר הרשקוביץ
צילום: נעמה מנספלד רשות הטבע והגנים

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן