טכנולוגיהמבזקים

לוויין ניקוי החלל של חברת אסטרוסקייל זכה בפרס החדשנות בקטגוריית התעופה

לוויין ניקוי החלל ELSA-d (End-of-Life Services Astrosclae Demonstrator) של חברת אסטרוסקייל, מובילת השוק בתחום הקיימות בחלל, זכה בפרס החדשנות בקטגוריית התעופה ונכנס לרשימת 100 החידושים הגדולים של שנת 2021 של מגזין המדע הנפוץ בעולם – Polular Science. ברשימה היוקרתית נכללים פרוייקטים, טכנולוגיות ומוצרים בתחומי בריאות, גאדג׳טים, רכב ואבטחה ובין השמות ניתן למצוא שם את פייזר, רג׳נרון, סימנס, סוני, אפל, סמסונג, אדובי, מיקרוסופט ופורד. ״החברות ברשימה שלנו שכנעו אותנו בתפקידן החשוב ובשאיפה המשותפת של כולנו לעתיד בריא יותר, נקי יותר, בטוח יותר, חכם יותר ושמח יותר״, אמר צוות השופטים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

הלוויין של אסטרוסקייל, ELSA-d, הנמצא כעת בשלב הניסויים בחלל, הוא הלוויין הראשון בעולם שיצא למשימה מסחרית ראשונה להוכחת התכנות של טכנולוגיות הליבה הדרושות להצמדות לזבל חללי (דוגמת לוויינים תקולים) וסילוקו מהמסלול. הוא פותח בכדי להסיר בבטחה חלקי פסולת חלל מהמסלול ומצויד בטכנולוגיות שמאפשרות לאתר ולהתחבר בבטחה לחפצים הנעים בחלל באמצעות מנגנון עגינה שפותח על ידי החברה.

״עם למעלה מ -10,000 לוויינים המתוכננים לשיגור במסלול הנמוך במהלך עשר השנים הבאות, עולה הצורך המיידי באסטרטגיות פרואקטיביות לסילוק פסולת ובמיוחד סילוק לוויינים שסיימו את חייהם כדי לשמור על שימוש בטוח במסלולי ה- LEO (מסלולי חלל נמוכים)״, אומר מנכ״ל Astroscale ישראל, אריה הלזבנד, יזם, ומראשוני תעשיית החלל בישראל. ״Astroscale היא החברה היחידה בעולם כיום המתמקדת בלעדית באספקת שירותים בחלל הן במסלול לווייני נמוך והן במסלול גיאוסינכרוני והחברה מפתחת כיום פתרונות לוויינים במגוון גדלים שישמשו למגוון משימות בחלל, דוגמת הארכת חיי לוויינים, סילוק פסולת חלל ושינוי מיקום לוויינים בעודם במסלולם בחלל. בסיס החברה ממוקם ביפן עם נוכחות בארה״ב, בריטניה, סינגפור וישראל.

צילום: אסטרוסקייל

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!