מבזקיםפוליטי / מדיני

חוק "מיהו יהודי" של איתמר בן גביר מעורר סערה בסיעת הליכוד

סערה בסיעת הליכוד, על רקע יוזמת חוק "מיהו יהודי", שיזם יו"ר עוצמה יהודית, חה"כ איתמר בן גביר. לאחר ההחלטה בסיעת הליכוד על חופש הצבעה, הגיע ח"כ בן גביר לסיעת הליכוד כדי לשכנע את חברי הסיעה להצביע בכד החוק ולהסביר על מהות הצעת חוק השבות, המתקן ומגדיר מיהו יהודי על פי ההלכה, בפתיחת הדיון חילק בן גביר למשתתפים את נאומו של מנחם בגין ממייסדי הליכוד שחתום אף הוא על הצעת החוק.

בעקבות ההחלטה, נשמעו קולות באופוזיציה ולפיהן לא יכול להיות שבליכוד ידרשו הצבעה עיוורת לחוקים מטעמם ומאידך לא יהיו מחויבים לגוש.

ח"כ בן גביר הסביר בסיעת הליכוד כי יזם את החוק בהשראת הרבי מליובאוויטש שנאבק רבות למען תיקונו של החוק, כדי להגדיר את סוג הגיור שיוכר לעניין עליה לארץ מכוח חוק השבות. סוגיה זו לא הוגדרה בחוק באופן ברור וכדי למנוע פרשנות מוטעית ולהכליל גיורים שאינם אורתודוקסים, הציע ח"כ בן גביר את הצעת החוק כדי להסדיר זאת.

קראו גם:  "הוכח כי המדינה מתעשרת עם העלאת מיסים ושלילת תקציבים, על חשבון נתיניה העניים"

בפתיחת דבריו אמר בן גביר: "עכשיו זה לא רק מנחם בגין, זה גם יצחק שמיר, דוד לוי, זה בעצם חוק של כל האבות המייסדים של תנועת הליכוד". והזהיר כי אם החוק לא יעבור אנו עומדים בפני סכנת התבוללות: "תבינו איזה נזק גדול לעם היהודי, כבר היום יש לנו 100 אלף מתבוללים המשמעות של הדבר הזה אגב, גם כלפיי יהודים חילונים כשהחרדים והדתיים יעשו רשימות יוחסין".

"בסופו של דבר" המשיך בן גביר בדבריו, "רוב הבוחרים של הליכוד, רובם ככולם זה אנשים מסורתיים, זה אנשים שרוצים יהדות, זה אנשים שחשוב להם שלא תהיה התבוללות, אני מציע כאן הצעה שמי שחתום עליה לפניי זה מנחם בגין ואני חושב שגם בגלל זה וגם בגלל שלמות הגוש שלנו, שלא כל אחד יבוא מחר ויגיד אה ההצעת חוק הזאת לא נראת לי, וזה לא לרוחי וכאן אני אלך וכאן אני לא יהיה, אנחנו צריכים להיות מאוחדים".

קראו גם:  ברשות המסים פרסמו "מסלול ירוק" חדש: הליך מזורז לקבלת החלטת מיסוי

בסיעת הליכוד הודיעו כי ימשיכו לדון על הצעת החוק ויחליטו בשבוע הבא כיצד להצביע.

צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
דילוג לתוכן