מבזקיםפוליטי / מדיני

תנועת נאמני תורה ועבודה לשר כהנא: “פעל למינוי קבוע של רבנים”

תנועת נאמני תורה ועבודה פנתה היום במכתב וביקשה מהשר לשירותי דת מתן כהנא, לפעול באופן מיידי לשינוי תקנות מינוי רבני הערים ולמינוי קבוע של רבנים, שלא נעשה במשך שנים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

במכתב הפנייה לשר כהנא נכתב: ״ביוני 2020, נשלח מכתב מטעמך לשר לשירותי דת הקודם, יעקב אביטן, בו התרעת על הזנחת העיסוק במינוי רבני ערים ומועצות אזוריות. שישה חודשים עברו מאז מינוייך לשר לשירותי דת ולמרבה הצער והפליאה, נושא זה, עליו התרעת בתקיפות, טרם טופל על ידך. שינוי התקנות לבחירת רבני ערים, שנועד לפשט את תהליך בחירתם ולהעביר את ההכרעה בחלקה הגדול לרשויות המקומיות, טרם בוצע. כך הגענו למצב בו מראשית כהונתך טרם מונה ולו רב עיר או רב אזורי אחד, וזאת למרות המחסור החמור ברבנים מכהנים והפגיעה בשירותי דת הכרוכה בכך…”

“אנו פונים אליך בדרישה לפעול באופן מיידי לשינוי התקנות בנושא מינוי רבני הערים, בהתאם להמלצותינו הבאות:
1. העתקת הסמכות למינוי רב עיר/אזורי למועצה המקומית.
2. קציבת כהונה – כהונת רבני עיר תוקצב ל-5-10 שנים רטרואקטיבית.
3. ממלאי מקום – מינוי ממלא מקום רב עיר שפרש או שנפטר ייעשה על ידי המועצה המקומית.
4. תנאי המינוי – יש להרחיב את התנאים למינוי גם לרבני יישובים בעלי ותק של עשר שנים לפחות בתפקיד וניסיון מוכח במתן שירותי דת במקומותיהם, כמו גם לראשי ישיבות וכוללים, שבהם לומדים למעלה מ-50 תלמידים, והם בעלי ותק של עשר שנים לפחות״.

״שישה חודשים הם זמן מספק לכל הדעות לשינוי תקנות מינוי רבני ערים. אנו מצפים מהשר לטפל בסוגיה בוערת זו, החיונית לצורך הצלחת רפורמת הגיור״, מסר הרב עידו פכטר, אחראי מיזם רבני ערים ומועצות דתיות בתנועת נאמני תורה ועבודה.

תנועת נאמני תורה ועבודה לשר כהנא: “פעל למינוי קבוע של רבנים”
ארכיון. צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!