כלכלהמבזקים

משבר תחנת הכוח: ראש עיריית ראש העין נפגש עם השרה להגנת הסביבה

ראש עיריית ראש העין שלום בן משה נפגש בכנסת, היום (שני), עם שרת הגנת הסביבה תמר זנדברג, יחד עם מנכ"לית משרדה גלית כהן, וחברי המועצה עומר שכטר ושלום מעוז. הפגישה עסקה בתופעת זיהום האוויר והמשך המאבק בתחנת הכוח בצומת קסם.

ראש העיר והצוות המקצועי של העירייה הציגו בפניהן את המצוקה של תושבי האזור בעניין זיהום האוויר, שמגיע מן השטחים ממזרח לעיר. גלית כהן, מנכ"לית משרד הגנת הסביבה, סיפרה שמדובר במכת מדינה וכי בכוונת המשרד להגדיל את מספר הפקחים וכי נדרש שיתוף פעולה של מספר משרדי ממשלה נוספים. השרה תמר זנדברג אמרה כי המשרד יפעל לצמצום במקור של מפגעי הפסולת לתושבי האזור כולם ולהקמת תחנות מעבר. בפגישה גם נכחו רשות הטבע והגנים, והמינהל האזרחי, שהציגו את הניסיונות שלהם למגר את התופעה.

באשר לתחנת הכוח בצומת קסם, השרה זנדברג הביעה התנגדות להקמת תחנות כוח פוסיליות חדשות ולהקמת תחנות מעבר, כחלק מהמדיניות של המשרד להגנת הסביבה, ואמרה כי יש להתמקד במעבר לאנרגיות מתחדשות.

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג: "שמחתי להיפגש עם ראשי עיריות ראש העין וכפר קאסם, כדי להתניע שיתופי פעולה חשובים בנושאי הסביבה. שוחחנו על הבעיות האזוריות כמו שריפות הפסולת והמאבק בהקמת תחנת הכוח בצומת קסם, והדגשתי כי אלו נושאים שנמצאים במרכז העשייה של המשרד להגנת הסביבה. נמשיך לעבוד יחד כדי לשמור על הסביבה ועל בריאות התושבים".

ראש העיר ראש העין, שלום בן משה: "הגענו לכנסת כדי להשמיע בפני השרה את המצוקה מפני השריפות והמשך המאבק בתחנת הכוח בצומת קסם. נמשיך להיאבק בכל הדרכים העומדות לרשותנו כדי שתחנת הכוח לא תקום. אני מודה לשרה על אוזן הקשבת ועל השותפות במאבקים הסביבתיים".

צילום: pexels
Back to top button