בריאותמבזקים

צוות ביה"ח קפלן הציל את חייו של יובל לאחר שקיבל התקף לב – שהגיע במפתיע לומר להם תודה

הביקור המפתיע שהתקיים היום במרכז הרפואי קפלן מקבוצת כללית הצליח לרגש גם את אנשי הצוות הוותיקים ביותר במיון. יובל חיימוביץ' זוסר מיבנה, בן 45 ואב לשלושה, היה באמצע יום עבודה שגרתי כשהחל להרגיש כאב חד בחזה; "הכאבים הלכו והתעצמו לאורך היום, ואחרי ההשכבות של הילדים נשכבתי קצת בעצמי כי הכאב פשוט לא עבר. אשתי הציעה שניסע לביה"ח כי הבינה שלא כדאי להמשיך ככה, אז קראנו לבייביסיטר ויצאנו לדרך. בין כל צעד לצעד בדרך למיון המצב פשוט החמיר. בדיקת האק"ג שעשו לי יצאה נוראית, אני ממש זוכר את הפנים של האחות שראתה אותם…"

צילום: המרכז הרפואי קפלן

ד"ר מג'ד גועבה, רופא בכיר במלר"ד במרכז הרפואי קפלן, אליו הגיעה האחות עם תוצאות הבדיקה, מוסיף: "ראיתי את האק"ג ומיד הבנתי שמדובר באירוע לבבי חריג מאוד. חיברנו את יובל במהירות למוניטור ותוך דקה הגענו אליו כדי לקבל אנמנזה ולהעביר לקרדיולוגים לביצוע צינתור". במהלך הטיפול ותוך רגעים ספורים, שמה לב חנה גדסי, כוח העזר במחלקה, כי יובל איבד את הדופק וההכרה והזעיקה את ד"ר מג'ד. "התחלתי לבצע בו עיסוי לבבי, ובמקביל האחות שאיתי הביאה דפיברילטור. פתחנו לו ווריד לקבלת טיפול תרופתי וביצענו הנשמה ומכת חשמל".

צילום: המרכז הרפואי קפלן

אחרי רגעים אחדים, כשיובל חזר לעצמו, הוא הבין מיד שעבר התקף לב והחייאה: "פניתי לד"ר מג'ד ושאלתי אותו אם באמת עברתי התקף לב עכשיו, הוא חיזק אותי ונלחם עליי ועל תשומת הלב שלי 'הכל בסדר, אתה חזק ואתה תעבור את זה, כבר אתה מגיע לצינתור…'".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ואכן הוקפץ צוות צנתורים דחוף ויובל עבר צנתור דחוף לפתיחת החסימה על ידי ד"ר ליאון פולס, מנהל היחידה לקרדיולוגיה פולשנית במערך הקרדיולוגי ובהשתתפות האחות נורית פייגנבוים.

צילום: המרכז הרפואי קפלן

יובל הוסיף: "אני מרגיש שנולדתי מחדש כאן במיון, והדבר הראשון שרציתי לעשות אחרי שיצאתי מכאן היה ללכת ולהודות לאנשים האלו שפשוט נלחמו על חיי. אם לא הם- אני לא חושב שהיינו מדברים עכשיו. שני הוריי עבדו בקפלן, כרופא ואחות ראשית, מעל 40 שנה. אני מכיר צוותים רפואיים מקרוב- מלאך כמו ד"ר מג'ד אני לא זוכר, הוא המלאך הפרטי שלי לכל חיי".

"אני לא אשכח את המבט שלו, הרגשתי שהוא סומך עליי ומאמין לי- וזה חיזק אותי עוד יותר", אמר ד"ר מג'ד. "בזכות הזריזות שלנו ועבודת הצוות של כל הכוחות במיון – כח העזר והאחים יוליה צרניק ומותנא אבו חמאד, הצלחנו להציל את יובל ברגעים הכי קריטיים. גם עבורי ועל אף שפוגש מידי יום עשרות מטופלים – אותו לא אשכח".

Back to top button