חדשות חוץמבזקים

בית משפט במיאנמר שלח את המנהיגה לשעבר סן סו צ’י לארבע שנות מאסר

בית משפט מיוחד בבירת מיאנמר גזר היום (שני) ארבע שנות מאסר על המנהיגה המודחת של המדינה, אונג סן סו צ’י, לאחר שמצא אותה אשמה בהסתה ובהפרת מגבלות נגיף הקורונה, כך נמסר מגורם משפטי לסוכנות הידיעות AP.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

גזר הדין היה הראשון בשורה של מקרים שבהם זוכת פרס נובל בת ה-76 עומדת לדין מאז תפס הצבא את השלטון ב-1 בפברואר, מה שמנע ממפלגת הליגה הלאומית לדמוקרטיה של סן סו צ’י כהונה שנייה בת חמש שנים בתפקיד. פסק הדין בתיק נוסף נגדה צפוי בשבוע הבא.

אם תימצא אשמה בכל התיקים העומדים בפניה, היא עלולה להישלח ליותר מ-100 שנות מאסר. בית המשפט לא הבהיר אם סו צ’י תישלח לכלא בגין שתי הרשעות או תועבר למעצר בית, מסר הגורם המשפטי. במאבקה הארוך לדמוקרטיה, סן סו צ’י ריצתה 15 שנות מעצר בית החל מ-1989.

צילום: AP Photo/Peter Dejong

ההסתה כלפי סן סו צ’י כללה הצהרות שפורסמו בעמוד הפייסבוק של מפלגתה לאחר שהיא ומנהיגי מפלגה אחרים כבר נעצרו על ידי הצבא, בעוד שהאשמת הפצת נגיף הקורונה כללה הופעה בקמפיין לקראת הבחירות בנובמבר בשנה שעברה שבה מפלגתה ניצחה באופן מוחץ.

הצבא, שמפלגות המהוות בעלות בריתו איבדה מושבים רבים בבחירות, טען להונאת הצבעה מסיבית, אך משקיפים עצמאיים בבחירות לא זיהו אי סדרים גדולים כלשהם.

פסק הדין של בית המשפט הועבר על ידי פקיד משפטי שהתעקש על אנונימיות מחשש שייענש על ידי השלטונות. המשפטים של סו צ’י סגורים לתקשורת ולצופים, ועורכי דינה, שהיו מקור המידע הבלעדי על ההליכים, קיבלו באוקטובר צווי איסור פרסום שאסר עליהם לשחרר מידע.

עורכי הדין של סו צ’י ביקשו בתוקף לבטל את כתב האישום בהסתה. הראיות של התביעה כללו הצהרות שפורסמו בדף הפייסבוק של מפלגתו של סו צ’י. עורכי דין הסנגורים טענו שסו צ’י ונאשם שותף, הנשיא לשעבר ווין מיינט, לא יכולים להיות אחראים להצהרות – שביקרו את ההשתלטות והציעו באופן כללי להתנגד לה – מכיוון שהם כבר היו במעצר.

צילום: AP

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!