מבזקיםצבא וביטחון

מאבטח בן 34 במעבר תאנים נפצע בינוני בפיגוע דריסה, המחבל נוטרל

מאבטח בן 34 נדרס לפנות בוקר (שני) במעבר תאנים סמוך למחסום. נהג הרגב המפגע, מחבל בן 16 משכם נורה על ידי מאבטחים נוספים של רשות המעברים במשרד הביטחון ופונה לבית החולים מאיר, שם נקבע מותו. חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו את המאבטח הפצוע לבית החולים שיבא תל השומר כשמצבו מוגדר בינוני ויציב, והוא והעבר לחדר ניתוח.

צילום: רשות המעברים משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ קיבל עדכון בעקבות הפיגוע במעבר תאנים. שר הביטחון שיבח את המאבטחים במקום על התגובה המהירה וביקש למסור איחולי רפואה שלמה למאבטח שנפצע בתקרית. שר הביטחון הנחה על קיום תחקיר מקיף, הפקת לקחים והעלאת כוננות ודריכות בכלל המעברים באיו"ש.

מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אמיר אשל ביקר במהלך הלילה במעבר תאנים וקיים תחקיר ראשוני של הפיגוע. המנכ"ל שיבח את עבודת מאבטחי רשות המעברים: "זה פיגוע קשה וכולנו מאחלים החלמה מהירה למאבטח הפצוע. מאבטחי המעבר פעלו במהירות, בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים אותם- חתרו למגע, פגעו במחבל וסיימו את האירוע בתוך שניות. אנחנו מתחקרים את נסיבות האירוע ונבחן צעדים נוספים לשיפור המיגון למאבטחים".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הגיב לפיגוע הדריסה: "שוחחתי לפנות בוקר עם ראש רשות המעברים ארז צידון וחיזקתי אותו לאחר הפיגוע הלילה במחסום תאנים", סיפר דגן, "בשם כל תושבי השומרון מסרתי לראש הרשות, איחולי החלמה שלמה ומהירה למאבטח, סיפרתי לו שהלילה היינו עם ראשי ישובי השומרון, בקבר יוסף בשכם, שם שמענו על הפיגוע, אמרנו יחד במקום פרק תהילים ותפילה לרפואתו של המאבטח שנפגע. נקווה שהוא ישוב לאיתנו בהקדם", שיתף דגן.

דגן שיבח את תגובת המאבטחים במחסום על ניטרולו המהיר של המחבל "תגובתם המהירה של המאבטחים, שמיד חתרו למגע וחיסלו את המחבל, ולא נרתעו מהקולות שנשמעו בימים האחרונים ראוייה לשבח. כך צריך, לא להסס ולפעול מול המחבלים ללא מורא וללא פחד, ידעו כל אוייבי ישראל כי מי שינסה לרצוח יהודי דמו בראשו", הוסיף דגן.

דגן קרא לחברי הממשלה, ללמוד מתגובת המאבטחים: "אני קורא ואף דורש מכל חברי הממשלה, לגבות בצורה מלאה, את המאבטחים הגיבורים, שהגיבו כנדרש וחיסלו את המחבל, על הממשלה ללמוד מהמאבטחים הצעירים הללו איך מנצחים את הטרור, כיצד חותרים למגע ומחסלים את המחבלים. השומרון מחזק את המאבטחים ועומד מאחוריהם".

ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "פיגוע רודף פיגוע, חוסר המשילות בקואליציה עם האחים המוסלמים נותן גב לטרור להרים את הראש. הזהרנו שאסור לממשלה להישען על תומכי טרור והתוצאה היא גל טרור מסוכן".

ח"כ בן גביר הוסיף: "הגיע הזמן שממשלת ישראל תעביר מסר חד וברור למחבלים, ירי על מנת להרוג כל מחבל שמבצע פיגוע, צריכים להרוס את ביתו, לגרש משפחתו. רק כך תושג הרתעה ונצליח למנוע את הפיגוע הבא".

עוד הוסיף ח"כ בן גביר: "אני שולח איחולי רפואה שלמה למאבטח שנפצע בפיגוע יחד עם כל עם ישראל מתפלל לשלומו ולהחלמתו המהירה".

Back to top button