מבזקיםמשפטי/פלילי

התיק של אחותו של השופט יידון בבית משפט אחר

בית המשפט העליון החליט השבוע על העברת מקום הדיון מבית המשפט בתל אביב אל בית המשפט במחוז מרכז.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

ועוד כמה מאמרים שכתבתי:

מהחלטת בית המשפט העליון עלה, כי נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, השופט ג’ נויטל, הביא לידיעת בית המשפט העליון, כי המשיבה 1 בע”א (מחוזי ת”א) 14458-07-19 (להלן: ההליך), אשר נפתח בבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, היא אחות של שופט המכהן באותו בית משפט שבו נפתח ההליך. בנסיבות אלו, התבקשו הצדדים להודיע האם לדעתם יש מקום להעביר את הדיון בהליך לבית משפט במחוז שיפוט אחר, וככל שכן, לציין מהו בית המשפט שאליו ראוי להעבירו.

המשיבה 1 סבורה כי אין הצדקה לפסילת כל שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו מלדון בהליך, ואולם היא מותירה את ההחלטה בעניין העברת מקום הדיון בהליך לשיקול דעתו של בית משפט זה. ככל שיוחלט על העברת מקום הדיון, הודיעה המשיבה 1 כי היא אינה מתנגדת להעברת ההליך למחוז מרכז. מנגד, המערער והמשיבה 2 סבורים כי יש להורות על העברת מקום הדיון בהליך מטעמי מראית פני הצדק. המערער מבקש כי ההליך יתנהל בבית המשפט המחוזי מרכז-לוד, בעוד המשיבה 2 הודיעה כי היא מותירה את ההחלטה בעניין לשיקול דעתו של בית המשפט.

בנסיבות העניין, בשים לב לעמדות הצדדים ומטעמים של מראית פני הצדק, הורה בית המשפט העליון, מכוח סמכותו לפי סעיף 78(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ”ד-1984 על העברת הדיון בע”א (מחוזי ת”א) 14458-07-19 מבית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו לבית המשפט המחוזי מרכז-לוד.

עו”ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות’ עורכי דין עוסק בייצוג משפטי ותביעות ייצוגיות מאז שנת 2004.

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!