מבזקיםמשפטי/פלילי

הוועדה לחקירת בריחת המחבלים מכלא גלבוע: “לא נוכל להתעלם מ’פרשת הסרסור בסוהרות'”

הוועדה לחקירת בריחת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע מסרה היום (ראשון) בעקבות עדותו של מפקד כלא גלבוע על סרסור בסוהרות בין כותלי בית הסוהר: “ביום 25.11.2021 הבהרנו כי נושא היחס כלפי הסוהרות בכלא גלבוע, לפי עדותו של מפקד הכלא גנ”ם פרדי בן שטרית, אינו עניין לבדיקתנו, וכי אנחנו סומכים על הגורמים המוסמכים שייתנו דעתם בסוגיה זו. אנו מוצאים לנכון להבהיר כי משמעותה של החלטה זו היא שלא אנחנו נקבל את ההחלטה המשפטית בפרשה זו. מדובר לכאורה בפרשה חמורה ופלילית, ועל כן ראוי שההחלטה תתקבל בידי גורמי אכיפת הדין המוסמכים. על כן גם ציינו בהחלטתנו שאנו סומכים על הגורמים המוסמכים שייתנו דעתם לסוגיה זו. אנו מבינים כי אומנם נפתחה בזמנו חקירה פלילית בעניין זה בידי משטרת ישראל, ולאחריה התקבלו החלטות, וכי בעקבות עדותו של גנ”ם בן שטרית בפנינו התקבלה החלטה לחדש את החקירה. ”

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

עוד נמסר מטעם הוועדה: “עם זאת, אין משמעות הדברים כי נתעלם מהעדויות שבאות בפנינו בעניין זה, כמו עדותו של מפקד המחוז, הנשמעת בפנינו עתה. ההיפך הוא הנכון. לא נוכל להתעלם מפרשה זו, ככל שהיא מלמדת – או משפיעה – על נושאים הנתונים לבדיקתנו, כגון נושא הזיקה בין עבודת הקמ”ן והגורמים שאיתם הוא בא במגע, ומפקדיו בכלל זה, ובנושא היחס הניתן לאסירים הביטחוניים, ועוד. לפיכך גם שאלנו את העדים שהעידו בפנינו, כמו תג”ד רגב דחרוג’ וגונדר אריק יעקב, בקשר לנושא זה.”

הוועדה לחקירת בריחת המחבלים מכלא גלבוע: “לא נוכל להתעלם מ’פרשת הסרסור בסוהרות'”
צילום: דוברות שב”ס

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!