חדשות הארץמבזקים

הרוג ועשרות פצועים בהתפרצות הר געש באינדונזיה: “ענני אפר החשיכו כפרים שלמים”

הר הגעש סמאראו באי ג’אווה באינדונזיה התפרץ היום (שבת) בפתאומיות כשהוא פולט ענני אפר עבים, גז צורב ולבה במיסוך של גשמים עזים. לפחות כפרי אחד מת מכוויות ו- 41 אחרים אושפזו בבית החולים, כך דווח בסוכנות הידיעות AP.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

כיפת הלבה על פני הר הגעש, שגובהו 3,676 מטר, התמוטטה לאחר ימים ארוכים של גשם סוחף וסופות רעמים, כך אמר אקו בודי ללונו, העומד בראש מרכז הסקר הגיאולוגי.

“עננים עבים של אפר החשיכו כפרים שלמים”, אמר ראש מחוז לומאג’אנג. “כמה מאות בני אדם הועברו למקלטים זמניים או עזבו לאזורים בטוחים אחרים”, אמר והוסיף כי הפסקת החשמל הפריעה את הפינוי.

הוא אמר שזרימות של גז צורב ולבה נסעו עד 800 מטר (2,624 רגל) לנהר סמוך לפחות פעמיים בשבת. הומלץ לאנשים להישאר במרחק של 5 ק”מ (3.1 מייל) מלוע המכתש, אמרה הסוכנות.

אינדונזיה, ארכיפלג של יותר מ-270 מיליון בני אדם, מועדת לרעידות אדמה ופעילות געשית מכיוון שהיא יושבת לאורך “טבעת האש” הפסיפית, סדרה של קווי שבר בצורת פרסה.

הרוג ועשרות פצועים בהתפרצות הר געש באינדונזיה: “ענני אפר החשיכו כפרים שלמים”
צילום: AP
הרוג ועשרות פצועים בהתפרצות הר געש באינדונזיה: “ענני אפר החשיכו כפרים שלמים”
צילום: AP

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!