מבזקיםפוליטי / מדיני

“מלחמת תרבויות: “אין לאדלשטיין ולמועצת גדולי התורה שום זכות להתערב בענייני המדינה”

יו”ר ועדת מיזמי תשתית לאומיים ושירותי דת יהודיים, חה”כ יוליה מלינובסקי ממפלגת ישראל ביתנו, תקפה את מנהיג הציבור הליטאי, הרב גרשון אדלשטיין, על סירובו לפגוש את הרב הראשי.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

“הדת והרבנות שייכים לכולנו!” כתבה מלינובסקי בחשבון הפייסבוק שלה והוסיפה: “החרמת הרב הראשי רק כי נפגש עם שר הדתות שהוא הממונה עליו היא בדיוק שורש הבעיה. אני מעריכה ומכבדת את הרב אדלשטיין אבל אין לו ולמועצת גדולי התורה שום זכות להתערב בענייני המדינה ולהחרים את הרב הראשי לישראל- לא אתם ממנים את הרבנים הראשיים אלא הגוף הבוחר לרבנות והרבנות שייכת לכולם.”

בנוסף, כתבה מלינובסקי: “יש לזכור שלרב הראשי ולרבנים נוספים ברבנות יש סמכויות הלכתיות ושיפוטיות ופסקי הדין שלהם לא שונים מאלו של בית משפט וחלים על כולנו- דתיים, חרדים וחילונים. הגיע הזמן שתבינו שהרב הראשי והרבנות הם עובדי ציבור והם חלק מהממסד הדתי במדינה הם מייצגים את העם על כל גווניו ולא רק זרם כזה או אחר. לא נסכים למצב שהממסד הדתי מצד אחד מרגיש שהוא לא חלק מהמדינה ומהצד השני דורש ורוצה להשפיע על חיי אזרחי המדינה על בסיס יומי. שבת שלום.”

צילום: דוברות הכנסת

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!