חדשות הארץמבזקים

חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים נכנס לתוקף, ביקורת פתע נערכה בעשרות עסקים

במסגרת יריית הפתיחה של המבצע לפיקוח ואכיפת החלת חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים, נפרסו היום (חמישי) מפקחי המשטרה הירוקה בעשרות נקודות ברחבי הארץ, וערכו ביקורות ב-49 בתי עסק ו-16 יבואנים ויצרנים.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בנוסף, נערך ביקור אצל יצרן גדול, אליו הצטרפו השרה להגנת הסביבה תמר זנדברג, ומנכ”לית המשרד גלית כהן. במהלך הביקור נערך סיור בפס הייצור, על מנת לבחון כיצד נערך היצרן לסימון המכלים כחייבים בפיקדון, ולשיווק החוצה של מכלים אלו בלבד.

מפקחי המשטרה הירוקה פעלו בבתי העסק, ונבחנה היערכותן של הרשתות בפריסה ארצית לקבלת מכלי המשקה מהציבור, וסימונם של המכלים על המדפים כנדרש. בנוסף, בפעילות מול היבואנים והיצרנים, בחנו מפקחי המשטרה הירוקה כי לא מתבצעות הפרות של הוראות החוק.

הפעילות שנערכה היום היא ראשיתו של מבצע פיקוח ואכיפה בהובלת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, שמטרתה לוודא עמידה של בתי העסק, היבואנים והיצרנים בהוראות החוק. ככל שימצאו הפרות או עבירות, הן תטופלנה במגוון הכלים העומדים לרשות המשטרה הירוקה, לרבות כלים מנהליים, מסירת הודעות תשלום קנס, עיצומים כספיים וחקירות פליליות, בהתאם לנסיבות האירוע.

חוק הפיקדון על מכלי משקה גדולים נכנס לתוקף, ביקורת פתע נערכה בעשרות עסקים
צילום: המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!