חדשות הארץמבזקים

חתני חידון התנ”ך הבינלאומי למבוגרים: יאיר יוסף גוגנהיים ולירון בן משה

בחידון התנ”ך הבינלאומי למבוגרים תשפ”ב שהתקיים הערב (רביעי) באוניברסיטה העברית הוכתרו שני חתנים: יאיר יוסף גוגנהיים מקרני שומרון ולירון בן משה מאלפי מנשה. השניים גברו על עשרת המתמודדים האחרים שהשתתפו בחידון

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

החידון התקיים במעמד שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון, מנכ”ל משרד החינוך, תא”ל (מיל’) יגאל סלוביק ומנהל מנהל חברה ונוער, מר חגי גרוס. הוא התקיים בסימן: “מגלות לגאולה”, וכלל שורה של נושאים מההיסטוריה הציונית, בהם: העפלה לארץ ישראל, מאבק הבריטים בעליות, העולים במחנה עתלית, המחתרות היהודיות במרוקו ואנית אגוז, ההכרזה על הקמת המדינה והקמתה.

חתני חידון התנ”ך הבינלאומי למבוגרים: יאיר יוסף גוגנהיים ולירון בן משה
צילום: שלומי אמסלם לע”מ

החידון הופק בהובלת מינהל חברה ונוער במשרד החינוך ובשותפות עם המחלקה למפעלים ציוניים בהסתדרות הציונית.

שרת החינוך, ד”ר יפעת שאשא ביטון, אמרה במהלך החידון: “חובתנו לחבק את סיפורי התנ”ך קרוב אל ליבנו, להחיות אותם, לראות ולהראות את הרלוונטיות שלהם גם בימינו אנו לכולם, מילדי הגן הרכים ועד לוותיקי הדור. אנו מתרגשים מתלאותיהם של יעקב ורחל, כואבים עם לאה, דואגים לדינה, חווים את צער העבדות במצרים, וליבנו משתוקק ושמח עם היציאה לחירות. התנ”ך הוא העוגן המחבר אותנו אל שורשינו לאהבת הארץ, אליה הייתה כמיהתנו לאורך הגלות, ומלמד אותנו חכמה ומוסר, שירה וחזון. כל אחת ואחד מאתנו מוצא בתוכו את מה שנוגע בו ביותר. ביטוי או רגע מכונן, מגילה מרגשת, או דמות מנהיגה”.

חתני חידון התנ”ך הבינלאומי למבוגרים: יאיר יוסף גוגנהיים ולירון בן משה
צילום: שלומי אמסלם לע”מ

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!