מבזקיםמשפטי/פלילי

הצהרת תובע הוגשה נגד שלושה חשודים בסחיטה באיומים באום אל פאחם

חקירת משטרה סמויה נפתחה בתקופה האחרונה לאחר שאותרו קורבנות אשר היו נתונים לסחיטה תחת איומים לאחר שלוו כספים מהחשודים ומשלא עמדו בהחזרים אוימו, נסחטו ואף "נקנסו" בידי החשודים בסכומים של אלפי שקלים. החקירה עברה לגלויה לפני כחודש, לאחר מעצר של חמישה בני אדם מאום אל פאחם, בחשד לעבירות סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע ואיומים.

במהלך חקירה מאומצת בה הופעלו כלים חקירתיים וטכנולוגיים רבים נאספו ראיות במטרה לגבש תשתית ראייתית לצורך העמדתם לדין של שלושה מהחשודים, תושבי אום אל פאחם בגילאי 21, 28,29. מהחקירה עלה כי החשודים הפעילו רשת של קו הלוואות וגביית כספים באיומים כשהם סוחטים באיומים את הלווים, תוך איומי פגיעה בהם ובבני משפחתם וזריעת פחד.

לבקשת המשטרה, מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בחיפה ולתקופה העולה על 30 ימי מעצר באישור היועץ המשפטי לממשלה. הבוקר (רביעי), כאמור, הגישה פרקליטות מחוז חיפה לבית משפט השלום בחיפה, הצהרת תובע נגד שלושה מהחשודים לצורך הארכת מעצרם טרם הגשת כתב אישום נגדם ובנוסף בקשה למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

ראש צוות החקירה בימ"ר חוף, רפ"ק ליאור הררי ציין לאחר הגשת הצהרת התובע כי: "הטיפול בעבירות של סחיטה באיומים מתבצע ברובו במישור הסמוי והמודיעיני. לשם כך השתמשנו בכלים העומדים לרשות המשטרה על מנת להביא את החשודים לדין. נמשיך לפעול ביתר שאת בתחום עבירות הסחיטה שמשפיעות על תחושת הביטחון של האזרח".

צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button