מבזקיםפוליטי / מדיני

היום בכנסת: הצעת חוק להבטחת ייצוג הולם לאוכלוסייה הערבית בחברות ממשלתיות

נכון ל-2019 שיעור העובדים הערבים בחברות הממשלתיות עמד על 1.43% בלבד מתוך כ-50 אלף משרות. בחוק החברות הממשלתיות מעוגן ייצוג הולם ליוצאי אתיופיה ולדרוזים, אך לא לכלל האוכלוסייה הערבית.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

לדברי יו״ר הרשימה המשותפת, ח״כ איימן עודה: ״אין סיבה שלא יובטח ייצוג הולם לכלל האזרחים הערבים. מדובר במיעוט לאומי וילידי של 20% מהאוכלוסייה, שמגיע לו ייצוג הולם ותעסוקה הוגנת לפי עקרון השוויון.״

ח״כ עאידה תומא-סלימאן: ״חברות ממשלתיות שמנהלות כסף ציבורי חייבות להוות דוגמה למגזר הפרטי. העובדה ששיעור הערבים בהם כיום זעום מעיד על גזענות עמוקה ומושרשת. הצ״ח שלנו היא התחלה של שינוי״.

חברי הכנסת איימן עודה, עאידה תומא-סלימאן ועופר כסיף, מעלים את ההצעה אחרי שח״כ עודה קידם חקיקה בעניין לראשונה ב-2015 והצעות דומות קודמו ע״י ח״כ יוסף ג׳בארין וח״כ דב חנין מהרשימה המשותפת במושבי כנסת קודמים.

חברי הרשימה המשותפת נפגשים ברמאללה עם ששת הארגונים עליהם הכריז גנץ כארגוני טרור
צילום: דוברות הרשימה המשותפת

הצטרפו לנטו - הרשת החברתית של ישראל
Back to top button

הצטרפו עכשיו לנטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו הרשת החברתית החדשה של ישראל

נטו - הרשת החברתית של ישראל
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!