מבזקיםמשפטי/פלילי

פרקליטות דרום הגישה ערעור על הקלת עונשו של נאשם שחנק את אשתו ותקף אותה מספר פעמים

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, הודעת ערעור על קולת עונשו של הנאשם, אשר חנק את אשתו בצווארה, תקף אותה במספר הזדמנויות וגרם לה לחבלות, ונידון לעונש של מאסר מותנה בלבד.

לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, יש להשית על הנאשם עונש מוחשי של מאסר בפועל ממושך, שכן עונש של מאסר מותנה בנסיבות בהן אדם הפך את אשתו ואם ילדיו ל"שק חבטות", עלול להעביר מסר שגוי כמתן הקלה ביחס להתנהגויות שכיחות מעין אלה.

בהתאם לעובדות כתב האישום, בו הודה הנאשם, במהלך ויכוח שהתגלע על רקע סירובה של המתלוננת למסור לנאשם סכום כסף אותו היא הרוויחה מעבודתה, תקף אותה הנאשם בכך שהכה אותה במכות אגרוף, בעט בה ברגליו, וגרם לה לחבלות של ממש. בהמשך אותו יום, חנק הנאשם את המתלוננת בצווארה, הכה ושרט אותה. גם מספר חודשים לפני כן, סטר הנאשם למתלוננת והכה אותה במכות אגרוף. בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע את הנאשם במסגרת ההסדר בשתי עבירות של תקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש ותקיפה.

קראו גם:  ליברמן: נתניהו כולנו מכירים את היכולת שלך להוריד מחירים. ...

שירות המבחן העריך שקיימת מסוכנות גבוהה להישנות עבירות בתחום אלימות במשפחה, זאת בין היתר לאור עברו הפלילי של הנאשם בעבירות התעללות בקטין, אלימות כלפי עובדי ציבור ועוד, אך המליץ על ההליך הטיפולי. בית המשפט קבע בעניינו של הנאשם מתחם עונש בין 3 חודשי מאסר מותנה לבין 8 חודשי מאסר בפועל, והשית עליו עונש מאסר מותנה של 3 חודשים והתחייבות בסך של 2,000 ₪ שלא לעבור עבירות כלפי בת זוגו. מכאן הערעור, במסגרתו מבקשת הפרקליטות מבית המשפט המחוזי להתערב בהחלטת בית משפט השלום, ולהשית על הנאשם עונש מוחשי של מאסר בפועל ממושך.

לעמדת הפרקליטות בהודעת הערעור, "בנסיבות בהן אדם הפך את אשתו ואם ילדיו ל"שק חבטות" באופן הפוגע באוטונומיה המלאה של על גופה, בזכותה לשלמות גופה, בזכותה לביטחון אישי, ובזכותה לכבודה", הענישה ה"רזה" שהושתה על הנאשם, המתמצה ב- 3 חודשי מאסר מותנה, טומנת בחובה פוטנציאל למסר שגוי לנאשמים בפוטנציה כמתן הקלה במשתמע ביחס להתנהגויות שכיחות מעין אלה. כמו כן נטען בהודעת הערעור, כי הענישה המקלה מותירה את המתלוננת חשופה לחלוטין בעתיד לדפוסי אלימותו במצבים בהם יחווה אובדן שליטה בשל רגשי קנאה או פגיעה בכבודו.

קראו גם:  רוכב קורקינט חשמלי בן 25 נפצע קשה מפגיעת רכב בבאר שבע

ביחס למתחם עונש נמוך שנקבע בבית משפט השלום, צוין בהודעת הערעור, כי "בית המשפט הנכבד מתבקש, בהיותו משקף ערכי חברה ומעצבה על פיהם, להוציא "בת קול" ברורה וחד משמעית ע"י דיוק מתחם העונש ההולם, ככזה שאינו מתמצה ב"רצפתו" בענישה כה מקלה בדמות מאסר מותנה ו"תקרתו" אינה מתמצה ב- 8 חודשי מאסר בפועל".

הודעת הערעור הוגשה באמצעות עו"ד תהילה גלנטה מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). בבית משפט השלום נוהל התיק על ידי תביעות נגב במשטרת ישראל.

אילוסטרציה. צילום: Pexels

הוסיפו תגובה לכתבה

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם
Close
Back to top button
דילוג לתוכן