חדשות הארץמבזקים

בן גביר נגד בריכת רהט: “נוצרו שתי מערכות נפרדות של אכיפת חוק”

היום (שלישי), עתרו יו”ר עוצמה יהודית, ח”כ איתמר בן גביר ומפלגת עוצמה יהודית לבג”ץ, באמצעות עו”ד חנמאל דורפמן, נגד עיריית רהט ומשרד הפנים, וזאת על רקע העובדה שהבריכה ברהט מאפשרת רחצה נפרדת בלבד ללא שעות משפחה.

חדשות מבזק לייב - MivzakLive - גוגל חדשות - Google News

בעתירה מבקש בן גביר מבית המשפט העליון לקבוע כי “לא ניתן במדינת ישראל להפעיל בריכה עירונית, תוך הפליה קשה בלא מתן שעות משפחה, ולא ניתן להפלות בין הבריכה העירונית ברהט לבריכה העירונית בקריית ארבע. דינם של כל אזרחי המדינה שווה: אין להפלות בין דם לדם, בין דין לדין ובין גזע לגזע – אלה מושכלות יסוד במשפט הישראלי”.

ח”כ בן גביר טוען בעתירתו כי מיום פתיחתה, פעלה הבריכה ברהט במתכונת של הפרדה, הפליה והדרה כאשר בבריכה שעות רחצה נפרדות לחלוטין בין גברים ונשים, ללא שעות משפחה כלל.

בעתירה ציין בן גביר כי נחרד לגלות, שבניגוד להתחייבויות קודמות של המשנה ליועמ”ש דינה זילבר, לפיהן על הבריכה ברהט להפעיל גם שעות משפחה, החליטו במשרדי הפנים והמשפטים לצפצף על חוקי מדינת ישראל, לדבריו: “כך נוצרו שתי מערכות נפרדות של אכיפת חוק: האחת כלפי חרדים ומתיישבים, האחת כלפי רהט. מתחת לפני השטח אפשרו היועמ”ש והמשנה ליועמ”ש את תופעת ההדרה, ונתנו הסכמות שבשתיקה להפרת החוק”.

ח”כ בן גביר מסר בתגובה: “אני בעד שעות נפרדות, גברים לחוד ונשים לחוד, אבל אם בית המשפט העליון פסק שחייבות להיות שעות מעורבות, אז צריך לדרוש זאת גם מעיריית רהט, הם לא מעל החוק”.

בן גביר נגד בריכת רהט: “נוצרו שתי מערכות נפרדות של אכיפת חוק”
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

רוצים לכתוב באתר או לנהל טור?
לחצו כאן ושלחו לנו הודעה

Back to top button
דילוג לתוכן

זיהינו שאתם משתמשים בחוסם פרסומות

אתר חדשות מבזק לייב פועל מסביב לשעון בכדי לספק לך את המידע באופן הכי מקצועי ומהיר. השירות שלנו ניתן לגולשים בחינם לחלוטין ואיננו גובים שום תשלום! המעט שאתם יכולים כדי להביע את הערכתכם ולסייע לנו בכדי שנמשיך לספק לכם את החדשות בצורה מיטבית הוא לאפשר את הצגת הפרסומות. עם זאת אנו מכבדים כל אדם ונבין אם תבחר שלא להמשיך לצרוך מאיתנו את החדשות. תודה על ההבנה!